Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ryanair - odprawa online

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
140 odpowiedzi w tym temacie

Offline #101 raf020

raf020

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 25 czerwiec 2009 - 12:56

a jak wyglada odprawa osob do 16 roku zycia??

Offline #102 raf020

raf020

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 26 czerwiec 2009 - 13:10

???????????????????????/

Offline #103 TIPP

TIPP

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPip
  • 402 postów

Napisano 26 czerwiec 2009 - 14:04

...zależy od wieku,i od daty rezerwacji może ten link coś wyjaśni :D

Użytkownik TIPP edytował ten post 26 czerwiec 2009 - 14:05

Offline #104 amysliwiec

amysliwiec

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 26 czerwiec 2009 - 15:11

[quote name='raf020' date='2009-06-25 13:56:38' post='335473']
a jak wyglada odprawa osob do 16 roku zycia??
[/quote

bez opieki osoby doroslej (czyt. ukonczone 16 lat) moga latac tylko dzieci w wieku 14 i 15 lat. Jednak na check in musza sie stawic z osoba dorosla, ktora podpisuje specjalny formularz, w ktorym bierze za dziecko odpowiedzialnosc. od pazdziernika badz listopada (dokladna data na www) ryanair nie bedzie przewozil osob ponizej 16 roku zycia lecacych bez osoby doroslej.

Offline #105 raf020

raf020

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 26 czerwiec 2009 - 20:16

ok ale chodzi mi o to ze podobno nie da sie wydrukowac karty pokladowej osobie do 16 roku zycia przy odprawie online,czy to prawda jak tak to w jaki sposob to wyglada?z gory dzieki

Offline #106 ButterflyEffect

ButterflyEffect

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisano 26 czerwiec 2009 - 22:46

ok ale chodzi mi o to ze podobno nie da sie wydrukowac karty pokladowej osobie do 16 roku zycia przy odprawie online,czy to prawda jak tak to w jaki sposob to wyglada?z gory dzieki

Nie ma żadnego problemu z drukowaniem kart pokładowych dla dzieci (2 - 16 lat).
Raz się "pomyliłam" i kupiłam Maleństwu bilet dziecinny z odprawą online. Przeszłam odprawę i wydrukowały się dwie karty pokładowe, jedna moja jedna dziecka. Żadnych zawiłości.

Inaczej jest gdy leci się z niemowlakiem, któremu nie przysługuje w samolocie miejsce siedzące.
Samodzielnie wydrukowana karta pokładowa niemowlaka nie ma kodu kreskowego, który jest zczytywany przed wejściem na odprawe celną. Na jednym lotnisku przepuszczono nas na podstawie kart jakie sama wydrukowałam, a na innym wydrukowano nam bilety w punkcie oddawania bagażu rejsowego.
Po co czeka? je?li na nic ...

Offline #107 Roxii™

Roxii™

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 194 postów
  • Miejscowość:Mał‚opolska ,Kerry

Napisano 26 czerwiec 2009 - 22:49

Szkoda tylko że Ryanair nie poinformował innych Lotnisk np.w Polsce o tej odprawie online,bo tak jak juz ktoś pisał że w Warszawie tak i w Krakowie nie wiedzą o co chodzi z tą kartką wydrukowaną odprawa online,tylko gonią i pytają przełożonych co mają z tym zrobić.W konsekwencji karteczka zostaje potargana a pani ładnie wydaje kartę pokładową.
Pracuj? po to - by ?y? ,a nie ?yj? po to,by pracowa? シ

Offline #108 ButterflyEffect

ButterflyEffect

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisano 26 czerwiec 2009 - 23:16

Szkoda tylko że Ryanair nie poinformował innych Lotnisk np.w Polsce o tej odprawie online,bo tak jak juz ktoś pisał że w Warszawie tak i w Krakowie nie wiedzą o co chodzi z tą kartką wydrukowaną odprawa online,tylko gonią i pytają przełożonych co mają z tym zrobić.W konsekwencji karteczka zostaje potargana a pani ładnie wydaje kartę pokładową.

Co za bzdury wypisujesz!!!!!!!!!
Odprawa online jest dostępna w Ryanair od 2006 roku więc nawet w Warszawce musieli już o tym słyszeć!!!!

http://www.mojeprzel...amp;org=ryanair

Offline #109 TIPP

TIPP

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPip
  • 402 postów

Napisano 26 czerwiec 2009 - 23:46

Co za bzdury wypisujesz!!!!!!!!!
Odprawa online jest dostępna w Ryanair od 2006 roku więc nawet w Warszawce musieli już o tym słyszeć!!!!

po co te nerwy :D ...pewnie Roxii zapomniała dodać,że chodzi o odprawę online z "bagażem rejestrowanym" :D

Offline #110 ButterflyEffect

ButterflyEffect

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisano 27 czerwiec 2009 - 01:27

po co te nerwy :D ...pewnie Roxii zapomniała dodać,że chodzi o odprawę online z "bagażem rejestrowanym" :D

Głupota ludzka zawsze gra mi na nerwach ;)

Nawet gdyby @Roxi dodała, że chodzi o odprawę online z bagażem rejestrowanym to nadal jej wypowiedź nie miała by sensu ponieważ samodzielnie drukowane karty pokładowe osób podróżujących z bagażem rejestrowanym i karty osób nie posiadających takiego bagażu niczym się nie różnią. A jak już wspomniałam odprawa online dla osób podróżujących jedynie z bagażem podręcznym istnieje od 2006 roku więc niech mi nikt nie wciska, że przez ostatnie 3 lata pracownicy lotnisk w Warszawie i Krakowie nie spotkali się z osobami odprawiajacymi sie online i przychodzącymi na lotnisko z samodzielnie wydrukowanymi kartami! Toż to nonsens!

Offline #111 TIPP

TIPP

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPip
  • 402 postów

Napisano 27 czerwiec 2009 - 02:01

"....że przez ostatnie 3 lata pracownicy lotnisk w Warszawie i Krakowie nie spotkali się z osobami odprawiajacymi sie online i przychodzącymi na lotnisko z samodzielnie wydrukowanymi kartami! Toż to nonsens!..."

Jak leciałem z pl krótko po wprowadzeniu odprawy online z bagażem rejestrowanym to panienka w check in też się zdziwiła,że mam już wydrukowany boarding pass.trochę czasu to trwało zanim wyszukała w kompie moją rezerwację,i wydała mi nowy boarding.jak dobrze pamiętam to na początku nie było na tych online drukowanych kartach zaznaczone,że masz wykupiony bagaż rejestrowany,może dlatego było takie zamieszanie :D .

Offline #112 amysliwiec

amysliwiec

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 27 czerwiec 2009 - 13:42

w sumie to do tej pory na karcie nie ma nic o bagazu rejestrowanym, jest tylko przypomnienie ze pasazer jest uprawniony do posiadania tylko 1 sztuki bagazu podrecznego. a w wawie nie ma sie co dziwic ze nie wiedzieli co zrobic z karta online skoro ryanair tam nie lata :)

Offline #113 patryczek

patryczek

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 27 czerwiec 2009 - 13:50

Skoro lecisz tylko z podręcznym bagażem to pewnie, że nie ma nic napisane o rejestrowanym bagażu, jeżeli zaznaczysz przy rezerwacji 1 bagaż rejestrowany to wtedy po wydrukowaniu karty pokladowej będzie napisane pod twoim imieniem i nazwiskiem i pod twoimi danymi: 

BAG 1 - PAX CARRING 1 CHECKED IN BAG

Powodzenia 

Offline #114 amysliwiec

amysliwiec

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 27 czerwiec 2009 - 14:58

[quote name='patryczek' date='2009-06-27 14:50:43' post='336531']
Skoro lecisz tylko z podręcznym bagażem to pewnie, że nie ma nic napisane o rejestrowanym bagażu, jeżeli zaznaczysz przy rezerwacji 1 bagaż rejestrowany to wtedy po wydrukowaniu karty pokladowej będzie napisane pod twoim imieniem i nazwiskiem i pod twoimi danymi:

BAG 1 - PAX CARRING 1 CHECKED IN BAG

Powodzenia

nie do konca tak jest, rzadko sie zdarza ze jest to rozpisane na karcie. w wiekszosci przypadkow takiej informacji po prostu nie ma. pracuje w ryanie na odprawie i przegladam setki takich kart dziennie i spotkalam sie tylko z kilkoma na ktorych bylo to wydrukowane. takze jak ktos kupil torbe a nie ma tego na karcie to nie ma sie czym przejmowac bo w systemie jest na pewno. pozdrawiam:)

Offline #115 ButterflyEffect

ButterflyEffect

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisano 28 czerwiec 2009 - 00:52

w sumie to do tej pory na karcie nie ma nic o bagazu rejestrowanym, ....

Pod numerem rezerwacji jest wpisane drobnym drukiem z iloma walizami sie odprawiasz.

Skoro lecisz tylko z podręcznym bagażem to pewnie, że nie ma nic napisane o rejestrowanym bagażu,

Jest za to zapis, że bagażu rejestrowanego nie posiadasz: BAG 1 - PAX CARRING 0 CHECKED IN BAG

nie do konca tak jest, rzadko sie zdarza ze jest to rozpisane na karcie. w wiekszosci przypadkow takiej informacji po prostu nie ma. pracuje w ryanie na odprawie i przegladam setki takich kart dziennie i spotkalam sie tylko z kilkoma na ktorych bylo to wydrukowane. ....:)

Na drukowanych przezemnie kartach zawsze jest adnotacja o bagażu. Pewnie do tej pory widziałam takich adnotacji wiecej niż ty :D hahaha
@amysliwiec: na jakim lotnisku pracujesz? Jeśli można spytać?

....jak ktos kupil torbe a nie ma tego na karcie to nie ma sie czym przejmowac bo w systemie jest na pewno. pozdrawiam:)

Szkoda tylko, że to co jest w systemie w Polsce nie istnieje w Irlandii!!!!
Przebukowywałam bilet na lot ie - pl na lotnisku w pl, ot zwykła zmiana daty lotu. Wydrukowano mi potwierdzenie, na którym wyraźnie stało (po angielsku!), że zmiana dotyczy mnie i niemowlaka. Wracam z ie do pl. Pani z odprawy odsyła mnie do punktu obsługi, gdzie tłumaczą mi, że przebukowanie dotyczy jedynie mnie a nie obejmuje niemowlaka i bagażu!!!!!!!!!!!! Jakim cudem pytam? Przecież niezależnie od tego ile osób obejmuje rezerwacja to i tak jakakolwiek zmiana robiona w niej dotyczy wszystkich pasażerów w niej ujętych (przynajmniej gdy robię zmiane online)!!!!!!!!!! Nie chciałam płacić jeszcze raz za przebukowanie więc zaproponowano mi bym poleciała sama!!!!!!!! Bezczelność, hamstwo ..... brak słów!!! Zapłaciłam. A na lotnisku w pl chciałam wnieść skargę na durnego pracownika, który sie tak karygodnie pomylił. Okazało się, że w systemie w pl wyraźnie było zaznaczone, że zmiana dotyczyła jedynie daty lotu a nie ilośći osób czy bagażu. Paranoja.

Offline #116 amysliwiec

amysliwiec

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 28 czerwiec 2009 - 12:44

Na drukowanych przezemnie kartach zawsze jest adnotacja o bagażu. Pewnie do tej pory widziałam takich adnotacji wiecej niż ty :) hahaha
@amysliwiec: na jakim lotnisku pracujesz? Jeśli można spytać?

mozna spytac, pracuje na lotnisku w dublinie. a sa chyba ze 3 rodzaje kart online i roznia sie od siebie szczegolami i naprawde musze przyznac ze rzadko zdarza sie ta adnotacja, ale klocic sie o to nie bede bo w gruncie rzeczy to szczegol. dziwi mnie tylko jak ktos mogl zmienic twoj lot bez niemowlaka, szczegolnie ze infant jest nierozerwalnie zwiazany z osoba dorosla, bo nie dostaje nawet wlasnego numeru pasazera

chyba ze to juz bylo dziecko - powyzej 2 roku zycia

Offline #117 ButterflyEffect

ButterflyEffect

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisano 28 czerwiec 2009 - 21:54

............. dziwi mnie tylko jak ktos mogl zmienic twoj lot bez niemowlaka, szczegolnie ze infant jest nierozerwalnie zwiazany z osoba dorosla, bo nie dostaje nawet wlasnego numeru pasazera

chyba ze to juz bylo dziecko - powyzej 2 roku zycia

Mnie też to dziwiło.
Mam wciąż wszystkie (3) potwierdzenia zapłaty. Miałam zgłosić reklamację, ale zaczęły się problemy życiowe i odzyskanie kilkunastu jurków zeszło na drugi plan.

Dzieciaczek wciąż jeszcze nie ma 2 lat.

Offline #118 amysliwiec

amysliwiec

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 29 czerwiec 2009 - 10:19

Mnie też to dziwiło.
Mam wciąż wszystkie (3) potwierdzenia zapłaty. Miałam zgłosić reklamację, ale zaczęły się problemy życiowe i odzyskanie kilkunastu jurków zeszło na drugi plan.

Dzieciaczek wciąż jeszcze nie ma 2 lat.

to straszna glupote ktos zrobil. niby mozna zglosic reklamacje, ale oczywiscie tylko listownie, pozniej czekac na odpowiedz itd... jesli nie byla to bardzo duza kwota to naprawde czasem szkoda nerwow:) pozdr

Offline #119 mario71

mario71

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 10 grudzień 2009 - 18:55

odprawiłem się online w ryanair i z karta powrotna z Dublina do krakowa nie ma problemu i wszystko jest ok ale na karcie tam,nie dało sie wpisac numeru dokumentu ani daty ważności i wydrukowałem bez tego,odprawiałem sie juz tak pare razy i pierwszy raz sie z tym spotkałem,miał ktos podobnie???prosze o odpowiedz...z góry dziękuje Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Offline #120 Kruk`

Kruk`

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 121 postów
  • Miejscowość:Greystones

Napisano 26 grudzień 2009 - 15:32

Hej, mam pytanko, czy jeśli lecę tylko z bagażem podręcznym, to mogę iść od razu do bramek przejść odprawę celną (mam wydrukowane Boarding Pass), czy muszę z jakiegoś powodu zameldować się w punkcie check-in? :)
Nie pisz list??w do siebie, kto widzia?? pisaÄ? listy do zmar??ych.

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.