Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak odpowietrzyc grzejnik?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 gosiacpl

gosiacpl

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 15 luty 2008 - 16:37

Witam. Jeden z grzejnikow w domu grzeje tylko do polowy. Wydaje mi sie ze jest zapowietrzony. To raczej nie wina pieca bo olej uzupelniamy regularnie. Czy sa jakies „domowe” sposoby na odpowietrzenie go? Grzejnik ma jeden zawor po prawej na dole do regulowania temperatury i jeden po drugiej szczerze powiem nie wiem do czego J Z gory dziekuje za pomoc.

Offline #2 KsiazeRozwazania

KsiazeRozwazania

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPip
  • 300 postów

Napisano 15 luty 2008 - 18:00

Witam. Jeden z grzejnikow w domu grzeje tylko do polowy. Wydaje mi sie ze jest zapowietrzony. To raczej nie wina pieca bo olej uzupelniamy regularnie. Czy sa jakies „domowe” sposoby na odpowietrzenie go? Grzejnik ma jeden zawor po prawej na dole do regulowania temperatury i jeden po drugiej szczerze powiem nie wiem do czego J Z gory dziekuje za pomoc.

w zaleznosci od tego jaki jest typ panelu grzejnego jest jeszcze dodatkowo maly zawor umieszczony z boku w gornym rogu, lub o gory na tylnej sciance - do wyczucia palcami.

jest tez specjalny kluczyk ktorym te zawory sie otwiera i wypuszcza powietrze. operacja dosc prosta.

Offline #3 adro

adro

Działacz

• Użytkownik forum
  • 161
  • PipPipPipPip
  • 1326 postów

Napisano 15 luty 2008 - 19:09

Ok. A skad wziac taki kluczyk albo czym mozna to zrobic jak sie nie ma kluczyka?

Offline #4 emmi84

emmi84

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 2
  • PipPip
  • 419 postów
  • Gadu-Gadu: 4667849
  • Miejscowość:Dublin
  • Zainteresowania:interesuje sie tym wszystkim czym nie interesuja sie inni ;)))

Napisano 15 luty 2008 - 19:53

a jak ogrzewanie jest gazowe to jak to zrobic??
And it might sound crazy But your voice still leaves me all funky, all funky...

#5 Gość_Ziggy1_*

Gość_Ziggy1_*
  • Gość
  • 0

Napisano 15 luty 2008 - 20:14

a jak ogrzewanie jest gazowe to jak to zrobic??

tak gwoli wyjaśnienia:
@uli84 nie ma znaczenia,jakie jest ogrzewanie czy to gazowe,czy olejowe,czy na węgiel. Zawsze w centralnym ogrzewaniu ogrzewana jest woda,która z racji swojej nazwy chemicznej H2O,zawiera powietrze -to jest min. jeden z powodów dlaczego zapowietrzają sie grzejnik(choc,widziałem już systemy gdzie w centralnym zamiast wody,uzywa sie specjalnych płynów lub olei przemysłowych).
A wracając do tematu,to kazdy grzejnik powinien miec odpowietrznik( to taka strasznie mała śrubka u góry grzejnika,albo z prawej albo z lewej strony).jeżeli poluzowanie jej nic nieda(znaczy nie leci powietrze).to lepiej dalej nie bawic sie w to samemu tylko zadzwonic do landlorda,że którys grzejnik nie grzeje.Często powodem niegrzania grzejników jest też zanieczyszczenie ich w środku,wtedy potrzebne jest płukanie grzejników i całej instalacji.
Co do tego gdzie kupic taki kluczyk do odpowietrzania,hmm można to kupic na pewno w HEATMERCHANTS -to są hurtownie hydrauliczne i ja je nieraz tam kupuje ale gdzie jeszcze indziej nie wiem.Można spróbowac popytac w tych małych sklepikach z narzędziami(jest ich sporo w dublinie),może tam mają :)
pozdr

Użytkownik Ziggy1 edytował ten post 15 luty 2008 - 20:16

Offline #6 viking70

viking70

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • Gadu-Gadu: 4106381
  • Miejscowość:ciemna strona ksiezyca

Napisano 15 luty 2008 - 20:52

Dom czy apartament

Jesli dom to z poddaszem czy parterowy

Jesli z poddaszem to na poddaszu powiiny byc rurki oraz zbiornik z zimna woda /do kranow/

Jesli sa rurki u gory powinny miec na sammym koncu zawory oraz rurki ktore biegna do gory

Otworzyc zawory /podkladajac jakies naczynie pod otwary wylot rurek/ i czekac az zacznie leciec woda

Jak zacznie zamknac zaworki

Kaloryferki odpowietrzone

Srednio w starym domku zima robilem taka operacje raz na tydzien

A w nowym to juz mam kompletny nielad z CO raz grzeja kaloryfery raz wrzatek z kranu leci

ale dam rade i rozpracuje to cudo
DmÄ?cy wiatr ??amie drzewa niczym g??upota rozum[color=#FF0000]

#7 Gość_Ziggy1_*

Gość_Ziggy1_*
  • Gość
  • 0

Napisano 15 luty 2008 - 21:13

A w nowym to juz mam kompletny nielad z CO raz grzeja kaloryfery raz wrzatek z kranu leci

ale dam rade i rozpracuje to cudo

w nowych domach CO,jest robione wg nowych regulacji i jest stopniowane.Każda konygnacja ma swój sterownik i termostat na ścianie-z reguły gdzieś w holu.Temperatura ciepłej wody jest ustawiana na termostacie przy zbiorniku z ciepłą wodą.Do tego przy bojlerze mamy termostat z programatorem i tam możemy sobie poustawiac,kiedy ma sie nam włączyc CO a kiedy ciepła woda(nie ma zależności,że jak Co działa to i ciepła woda też sie musi grzac),jest jedyn myk ;) programator jest po angielsku :) .Oczywiście mówimy cały czas o instalacjach gazowych i olejowych w domach bądz apatamentach.Inaczej wygląda sytuacja,gdy w domu CO jest elektryczne i ciepła woda jest ogrzewana grzałkami.
W nowych domach ważne jest dobrze poustawiac całą instalacje,wyregulowac grzejniki(jak są zawory termostatyczne to to bardzo proste,jak nie ma troche trudniej ale też sie da :P ),
To o czym piszesz z tymi zbiornikani to niestety z nieładu wypowiedzi nie wyłapałem co Ty tam w tej chałupie wyprawiałeś i co mają zbiorniki od zimnej wody z CO wspólnego to nie wiem(w starych instalacjach-czasem w nowych,ale rzadko- są takie małe zbiorniki do CO na strychach,zle one służą do napełniania instalacji a nie do odpowietrzania :P ).

pozdro

Offline #8 andrzejpjw

andrzejpjw

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 123 postów
  • Gadu-Gadu: 1056289
  • Zainteresowania:Sport, fotografia, komputer, internet, turystyka.

Napisano 15 luty 2008 - 22:10

Ok. A skad wziac taki kluczyk albo czym mozna to zrobic jak sie nie ma kluczyka?

Kluczyki do odpowietrzania kaloryferów są też do kupienia w sklepach TESCO , para kosztuje 3,50 ero . Ja tam kupowałem

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.