Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

MIESZKANIE SOCJALNE

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
264 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 Glodgad

Glodgad

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 3
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 27 grudzień 2007 - 14:53

szukam informacji na temat jak mozna w irlandii uzyskac mieszkanie socjalne. znalazlem troche info na kilku stronach lecz jak zwykle ogolne. moze ktos juz przeszedl ta droge i uzyskal takie mieszkanie i moglby mi cos podpowiedziec - z gory bardzo dziekuje. dodam ze jestem tu z zona i 2-ka dzieci. i mysle ze temat przyda sie wielu osobom. pozdrawiam

Offline #2 vanderer

vanderer

Super Guru

• Użytkownik forum
  • -5
  • PipPipPipPip
  • 2148 postów
  • Gadu-Gadu: no mam
  • Miejscowość:z zaswiatow
  • Zainteresowania:Sporty extremalne,Gory.Psychologia,Muzyka Klasyczna i uwielbiam chodzic do Opery

Napisano 27 grudzień 2007 - 15:14

szukam informacji na temat jak mozna w irlandii uzyskac mieszkanie socjalne. znalazlem troche info na kilku stronach lecz jak zwykle ogolne. moze ktos juz przeszedl ta droge i uzyskal takie mieszkanie i moglby mi cos podpowiedziec - z gory bardzo dziekuje. dodam ze jestem tu z zona i 2-ka dzieci. i mysle ze temat przyda sie wielu osobom. pozdrawiam

O Jezu,nie wierze,myslalem ze ludzie przylatuja do IRL zeby sobie polepszyc a nie zeby korzystac z opieki i przywileji socjalnych,z calym szacunkiem dobrze ze wyjechales z Polski i zycze wam powodzenia na nowej drodze zycia,pzdr

Offline #3 Glodgad

Glodgad

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 3
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 27 grudzień 2007 - 15:35

O Jezu,nie wierze,myslalem ze ludzie przylatuja do IRL zeby sobie polepszyc a nie zeby korzystac z opieki i przywileji socjalnych,z calym szacunkiem dobrze ze wyjechales z Polski i zycze wam powodzenia na nowej drodze zycia,pzdr

vanderer, jesli masz pisac glupoty , zbedne kretynskie bzdury - lepiej nic nie pisz. z calym szacunkem

Offline #4 vanderer

vanderer

Super Guru

• Użytkownik forum
  • -5
  • PipPipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Sporty extremalne,Gory.Psychologia,Muzyka Klasyczna i uwielbiam chodzic do Opery

Napisano 27 grudzień 2007 - 15:56

vanderer, jesli masz pisac glupoty , zbedne kretynskie bzdury - lepiej nic nie pisz. z calym szacunkem

prosze bardzo co jest twoim zdaniem zbedna kretynska bzdura? kolego,przyjazdzasz do obcego kraju nie znajac jezyka ,tutaj ludzie ciezko pracuja i placa podatki ,a ty wpadasz i wlasciwie to nie wiem czego oczekujesz?a nie przyszlo ci na mysl ze mieszkanie socjalne to takie gdzie lwia czesc kosztow za nie pokrywa panstwo ? a wiec i podatnik?a ty bezczelnie w dodatku zwracasz sie do tych podatnikow z takimi zbednymi bezczelnymi bzdurami :) no to tylko patrz ,jakie zaraz ci tu forumowicze -podatnicy rad udziela :) pzdr

P.S

i nie zebym sie czepial

Offline #5 Glodgad

Glodgad

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 3
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 27 grudzień 2007 - 18:26

prosze bardzo co jest twoim zdaniem zbedna kretynska bzdura? kolego,przyjazdzasz do obcego kraju nie znajac jezyka ,tutaj ludzie ciezko pracuja i placa podatki ,a ty wpadasz i wlasciwie to nie wiem czego oczekujesz?a nie przyszlo ci na mysl ze mieszkanie socjalne to takie gdzie lwia czesc kosztow za nie pokrywa panstwo ? a wiec i podatnik?a ty bezczelnie w dodatku zwracasz sie do tych podatnikow z takimi zbednymi bezczelnymi bzdurami :) no to tylko patrz ,jakie zaraz ci tu forumowicze -podatnicy rad udziela :) pzdr
P.S
i nie zebym sie czepial

a ty niby myslisz ze dopiero co przyjechalem, nie znam jezyka i nie mam pracy? skad te pomowienia - otoz pracuje i tez place podatki, utrzymuje rodzine i dlaczego nie mam skozystac z czegos, z czego kozysta wiele ludzi? naprawde, jako moderator moglbys wykazac sie odrobina inteligencji i nie ponizac publicznie ludzi ktorzy szukaja pomocy - ciekawe ze na innych forach temat nie jest traktowany jako "wyzysk podatnikow" smieszny jestes albo nie masz rodziny na utrzymaniu. bez obrazy ale ...

Offline #6 aaalllll

aaalllll

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 65 postów
  • Miejscowość:Mars

Napisano 27 grudzień 2007 - 18:39

Venderer nie przemyslal co robi - nie bijcie go:D

#7 Gość_ErgoProxy_*

Gość_ErgoProxy_*
  • Gość
  • 0

Napisano 27 grudzień 2007 - 19:11

Hmm, ja tez chce takie mieszkanie!!! Bo niby czemu ktos ma ma placic centy a ja musze bulic spora kase za dach nad glowa? Tez chce socjalne mieszkanie!!!

Co wiecej, jestem pewien ze wielu moich znajomych by chcialo... Niestety, dla wszystkich nie starczy - pozostaje pytanie: kto moglby dostac to mieszkanie?

a ) Moj kumpel Daragh O'Neil, ktorego dziadkowie, rodzice i wreszcie on sam placa podatki
b ) Ja z zona, ktorzy od prawie 5 lat placimy tu ciezka kase na podatki (spory minus niezarabiania najnizszej krajowej)
c ) Glodgad, ktory zapewne wpadl tu po 2004 i uwaza ze wyswiadcza on Irlandii przysluge swoja obecnoscia i ze "mu sie nalezy"

Losowanie wydaje mi sie chybionym pomyslem, wiec proponowalbym wylonic zwyciezce w drodze plebiscytu.

Offline #8 Dagged

Dagged

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Miejscowość:z kosmicznego pylu

Napisano 27 grudzień 2007 - 19:26

Hmm, ja tez chce takie mieszkanie!!! Bo niby czemu ktos ma ma placic centy a ja musze bulic spora kase za dach nad glowa? Tez chce socjalne mieszkanie!!!

Co wiecej, jestem pewien ze wielu moich znajomych by chcialo... Niestety, dla wszystkich nie starczy - pozostaje pytanie: kto moglby dostac to mieszkanie?

a ) Moj kumpel Daragh O'Neil, ktorego dziadkowie, rodzice i wreszcie on sam placa podatki
b ) Ja z zona, ktorzy od prawie 5 lat placimy tu ciezka kase na podatki (spory minus niezarabiania najnizszej krajowej)
c ) Glodgad, ktory zapewne wpadl tu po 2004 i uwaza ze wyswiadcza on Irlandii przysluge swoja obecnoscia i ze "mu sie nalezy"

Losowanie wydaje mi sie chybionym pomyslem, wiec proponowalbym wylonic zwyciezce w drodze plebiscytu.

Ja tez bym poprosil o jedno ;P A jesli mozna to wzial bym dwa to jedno bym wypuscil i sciagal haracz, wiem ze nie legalnie bo nie wolno tego robic z socjalnym , ale ja wezme jedno, dziewczyna drugie, a jedno z nich puscimy pod wynajem :) po cichu!!! Kto chetny? dodam ze zamontuje tam Cyfre + lub inne dziadostwo :)
Dołączona grafika

Offline #9 Tzymische

Tzymische

Działacz

• Użytkownik forum
  • 219
  • PipPipPipPip
  • 1868 postów

Napisano 27 grudzień 2007 - 19:36

Fiuuu, jak masz Cyfre+ to ja chyba bym sie skusil.
Obiecaj tylko ze podejmiesz mi nielegalnie za jakas fajna sumke i sie dogadamy, dla cyfry warto.
Sluchaj, doplace jeszcze 100 jurkow miesiecznie jak zamontujesz solary zeby swiatlo z d.upy mialo co robic i bedzie git!.

Użytkownik Tzymische edytował ten post 27 grudzień 2007 - 19:37

Offline #10 Dagged

Dagged

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisano 27 grudzień 2007 - 19:38

Obiecaj tylko ze podejmiesz mi nielegalnie za jakas fajna sumke i sie dogadamy, dla cyfry warto.
Sluchaj, doplace jeszcze 100 jurkow miesiecznie jak zamontujesz solary zeby swiatlo z d.upy mialo co robic i bedzie git!.

solary za 150 to sie dogadamy ;P
Dołączona grafika

Offline #11 maxylewith

maxylewith

Life = online

• Użytkownik forum
  • 4
  • PipPipPipPipPip
  • 3641 postów

Napisano 27 grudzień 2007 - 19:42

solary za 150 to sie dogadamy ;P

zalosne...Tacy wszyscy tu inteligentni i a nikt nie potrafi czytac ze zrozumieniem.

POZDRAWIAM

Offline #12 Dagged

Dagged

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisano 27 grudzień 2007 - 19:44

zalosne...Tacy wszyscy tu inteligentni i a nikt nie potrafi czytac ze zrozumieniem.

POZDRAWIAM

Nio nie umiemy za to Ty umiesz GRATULUJE!
Dołączona grafika

Offline #13 bzzq

bzzq

Działacz

• Użytkownik forum
  • 52
  • PipPipPipPip
  • 1241 postów
  • Miejscowość:tam i tu

Napisano 27 grudzień 2007 - 19:54

Uff ..i swieta sie skonczyly!Czy Ty w kazdym swoim poscie muuusisz napisac o swiatelku z d.u.p.k.i ?masz obsesje jakas czy co?!
NIC i NIGDY nie wnosisz do tematu,tylko siejesz ferment i ublizasz innym uzytkownikom..jesli jestes taki w realnym swiecie to ciezko sie z Toba zyje :)

co do tematu,to nie wiecie,w jakiej sytuacji jest ten czlowiek,to po pierwsze,a po drugie,to jesli by spelnial warunki,ktore naklada panstwo irlandzkie,to dlaczego mialby nie skorzystac?!?!On i wszyscy Ci,ktorzy spelniaja TE warunki..Ergo,moze i Ty wraz z ziomalem 3Miski wspolnie sie zalapiecie?bo Wasze zarobki to mizeria,ledwo na chlebek starczy,a co dopiero myslec o szyneczce :)

ciaooo chlopaki :)
"Wiec z punktu,majac na uwadze, ze ewentualna krytyka moze byc.. tak musimy zrobic,zeby tej krytyki nie bylo.. tylko aplauz i zaakceptowanie(..)" "Rejs"

Offline #14 KawaZchili

KawaZchili

Nowicjusz

• Banned
  • 369
  • 0 postów

Napisano 27 grudzień 2007 - 19:55

Swoja droga mieszkanie jak mieszkanie. jesli nie leje z dachu i jest cieplo, bez grzyba to ja tez chce darmo!!! Po co mam wywalac co miesiac 1350 jak moge miec za free. Kurcze ze ja o tym wczesniej nie pomyslalem :)

#15 Gość_ErgoProxy_*

Gość_ErgoProxy_*
  • Gość
  • 0

Napisano 27 grudzień 2007 - 19:56

Ergo,moze i Ty wraz z ziomalem 3Miski wspolnie sie zalapiecie?bo Wasze zarobki to mizeria,ledwo na chlebek starczy,a co dopiero myslec o szyneczce :)

No to co: a ), b ) czy c ) ???

Użytkownik ErgoProxy edytował ten post 27 grudzień 2007 - 19:58

Offline #16 vanderer

vanderer

Super Guru

• Użytkownik forum
  • -5
  • PipPipPipPip
  • 2148 postów

Napisano 27 grudzień 2007 - 20:58

a ty niby myslisz ze dopiero co przyjechalem, nie znam jezyka i nie mam pracy? skad te pomowienia - otoz pracuje i tez place podatki, utrzymuje rodzine i dlaczego nie mam skozystac z czegos, z czego kozysta wiele ludzi? naprawde, jako moderator moglbys wykazac sie odrobina inteligencji i nie ponizac publicznie ludzi ktorzy szukaja pomocy - ciekawe ze na innych forach temat nie jest traktowany jako "wyzysk podatnikow" smieszny jestes albo nie masz rodziny na utrzymaniu. bez obrazy ale ...

stary nie obrazam cie tylko probuje napietnowac twoje cwaniactwo,wszyscy na wyspach mieszkajacy z rodzinami mieszkaja i dawaja rady,i nie placza ze jest zle,bo takie zycie sobie wybrali -szacunek,ale wkurzaja mnie wlasnie tacy jak ty! sam piszesz ze masz prace placisz podatki ,wiec w czym problem?nie stac cie na chate ? czlowieku napisz jestem zainteresowany zmiana pracy bo mam rodzine na utrzymaniu i mamy ciezko,stary inna gadka,niz wylazenie z grabiami -bo mi sie nalezy,wiesz ciesze sie ze jestes w IRL na karbie tych podatnikow,i jeszcze cos gdybys znal jezyk ,juz dawno znalbys procedure uzyskiwania takich mieszkan,malo tego mysle ze ty dobrze wiesz jak to jest i ze wcale to nie jest takie latwe,tylko poprostu szukasz tutaj kogos kto ci podpowie jak to zrobic na skroty :) jak juz zauwazyles ,co niektorzy juz sie wypowiedzieli ja jednak dodam jeszcze od siebie: interesuje cie dom ,apartament czy moze studio?socjalne? :) pytam zupelnie powaznie,pzdr

Offline #17 denver666

denver666

Life = online

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPipPipPip
  • 3510 postów

Napisano 27 grudzień 2007 - 21:05

było już na forum, nawet nie aż tak dawno o tym.

#18 Gość_ErgoProxy_*

Gość_ErgoProxy_*
  • Gość
  • 0

Napisano 27 grudzień 2007 - 21:09

było już na forum, nawet nie aż tak dawno o tym.

Hehehe a kolega widze na slowo "socjal" wyskakuje jak dzin z butelki :)

PS: Kupiles to PS3 w koncu?

Offline #19 maxylewith

maxylewith

Life = online

• Użytkownik forum
  • 4
  • PipPipPipPipPip
  • 3641 postów

Napisano 27 grudzień 2007 - 21:12

Nio nie umiemy za to Ty umiesz GRATULUJE!

Umie dlatego nie wypisuje tu glupot jesli nie potrafie odpowiedziec na zadane pytanie.Wysmiewacie sie ze wszystkich kto chce korzystac z tego co mu sie nalezy.Moze ten gosc jest w sytuacji nie do pozazdroszczenia,moze ma chora zone,dziecko,matke i nawet pracujac nie wystarcza mu kasy,wiec szuka oszczednosci na drogim wynajmie.A moze wszyscy w domu sa zdrowi i w porzadku,a szuka oszczednosci ,bo to normalne dla rozumnego czlowieka, ktory mysli o przyszlosci rodziny. Tak Wam wszystkim dobrze?W takie luksusy oplywacie? Bierzecie po uwage,ze w kazdej chwili moze np trzasnac w was samochod na pasach i do konca zycia bedziecie s.rac w pieluche?I na co wtedy zda sie Wasza super praca z ktorej na wszystko starcza?Co z rodzina?Niektorzy nie oszczedzaja by pobudowac dom na wiosce na pokaz-oszczedzaja na wszelki wypadek.Czy to zle?Czy trzeba sie z tego wysmiewac?Jak tak Was boli ,ze to z Waszych podatkow to po co tu siedziecie?Przebywajac w tym kraju i placac podatki godzicie sie na to.A przeciez macie wybor.ja wynajmuje dom i szczerze mowiac nie staram i nie bede sie staral o mieszkanie socjalne z kilku wzgledow,ktore za przeproszeniem g.owno Was obchodza,ale jesli Wiedzialbym cos na temat procedur napewno pomoglbym koledze,a jesli nie wiem to nie wypowiadam sie i nie doluje.
pozdrawiam wszystkich krezusow!

Offline #20 magda.m

magda.m

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 27 grudzień 2007 - 21:15

Mam wrazenie ze do tematu dorwala sie banda z calym szacunkiem dorobkiewiczow. Co by tu zrobic zeby nikomu nie bylo lepiej niz mi!!! Bo tak na prawde znalesc sie w roli POLSKIEJ rodzinki z dziecmi nikt nie wie jak to jest. A niestety ja troche wiem...bo jestem tu z rodzinka i uwierzcie mi wcale nie jest tak latwo chociazby wyposazenie do szkoly (ubranie, ksiazki, zeszyty itp) wcale nie sa takie tanie, a na domiar tego wszystkiego co dobre to wynajmiemy dom ze "znajomymi" i musimy w rownej czesci placic za dziecko za rachunki i za wynajm co tydz. Takze nie szydzcie z ludzi ktorzy mogliby skozystac chociaz w mniejszej czesci z pomocy socjalnej zeby w koncu zylo sie lzej niz w Polsce. Obydwoje z mezem pracujemy, placimy podatki, rachunki i wcale nie jest tak KOLOROWO! Sama jezeli bym mogla chcialabym skozystac z takiej pomocy.

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.