Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka pogoda w Irlandii- na co sie przygotować

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 HerrBee

HerrBee

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 64 postów
  • Gadu-Gadu: 469243

Napisano 18 wrzesień 2007 - 06:06

W listopadzie rozpoczynam pracę w Irlandii - bardzo proszę o kilka słów o klimacie tam panującym w porównaniu do polskiego. Jakie ubrania zabrać tam muszę na najbliższą jesień i zimę?

Offline #2 Werbung

Werbung

Life = online

• Użytkownik forum
  • 71
  • PipPipPipPipPip
  • 4967 postów

Napisano 18 wrzesień 2007 - 07:01

hm... przygotuj sie na deszcz,moze jeszcze padac,dodam ze lac bedzie, albo kropic,spodziewaj sie tez deszczu :lol:

a powaznie od paru tyg. jest w miare ladnie lecz deszcz pada tu kilkakrotnie razy czesciej niz w polsce.Trzeba przywyknac .. Parasolka tak tylko mocna bo wiatr ci ja polamie. Polecam kurtki przeciwdeszczowe, o rekawiczach tez pamietaj.Preferuj rzeczy szybko schnace (przynajmniej na poczatku zanim nauczysz sie suszyc pranie w IE :lol:.

.

Offline #3 HannibalLecter

HannibalLecter

Guru

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5429 postów

Napisano 18 wrzesień 2007 - 07:16

moze uzupelnie wypowiedz reklamy

zimy do ciezkich nie naleza, zeszlej zimy snieg byl przez kilka godzin ledwie. temperatura mniej wiecej kolo zera rano, w nocy ewentualnie przymrozek do -2. nizszych temperatur sie nie spodziewaj. w ciagu dnia temperatura rosnie nierzadko osiagajac +10 kolo godziny 16- 17 ( sa to najcieplejsze godziny w calym dniu) - oczywsicie ta temperatura minimalna nie utrzymuje sie cala zime. najzimniej jest na koniec stycznia, luty ( tak bylo do tej pory) - a to moja 4ta zima teraz bedzie

a tak jak reklama pisal deszcz deszcz, chmury slonce descz deszcz deszcz.

Offline #4 pink

pink

I'm not bad man ......

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPip
  • 905 postów
  • Gadu-Gadu: 3146350
  • Miejscowość:Navan

Napisano 18 wrzesień 2007 - 07:16

hm... przygotuj sie na deszcz,moze jeszcze padac,dodam ze lac bedzie, albo kropic,spodziewaj sie tez deszczu :lol:

a powaznie od paru tyg. jest w miare ladnie lecz deszcz pada tu kilkakrotnie razy czesciej niz w polsce.Trzeba przywyknac .. Parasolka tak tylko mocna bo wiatr ci ja polamie. Polecam kurtki przeciwdeszczowe, o rekawiczach tez pamietaj.Preferuj rzeczy szybko schnace (przynajmniej na poczatku zanim nauczysz sie suszyc pranie w IE :lol:.

Tak......kropienie,deszcz i ulewa :lol: -ale pogoda ma tu również pozytywne strony -jak powiedział znajomy irlandczyk-nie podoba ci się poczekaj 15 minut to się zmieni :) -
a zupełnie poważnie CIEPLUTKA kurteczka przeciwdeszczowa to będzie Twój najlepszy przyjaciel(oczywiście z wwwwwiiiiiiieeeeellllllkim kapturkiem) :lol: Na "zimę"oprócz kurteczki -oczywiście tak jak pisze Reklama-dobre rękawiczki,czapka czasem wskazana,polecany jakiś (no bez przesady gruby -do kurteczki :lol: sweterek)Ja osobiście zaopatrzona jestem w niejedną kurtkę przeciwdeszczową, ponieważ suszenie(wtedy mieliśmy wynajęty domek bez suszarki)faktycznie sprawiało olbrzymi problem.
Następną sprawą jest też to gdzie będziesz pracował-bo inny zestaw ubraniowy preferowany jest do ciepłego banku-a inny na budowę :lol: Pozdawiam

Offline #5 KawaZchili

KawaZchili

Nowicjusz

• Banned
  • 369
  • 0 postów

Napisano 18 wrzesień 2007 - 07:52

jeszcze dodam ze parasol nie jest wskazany - no chyba ze chcesz go zmieniac srednio co tydzien :lol:

Offline #6 HerrBee

HerrBee

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 64 postów
  • Gadu-Gadu: 469243

Napisano 18 wrzesień 2007 - 08:27

Dziekuję za wyczerpujące odpowiedzi wszystkim:).
O pracę ubiegam sie w sektorze IT jako informatyk i byłbym juz dawno w Irlandii, gdyby nie to , że moj angielski miał dłuuuugą przerwę i brak kontaktu z "żywym" językiem poczynił pewne spustoszenia. Natomiat ciagły kontakt z angielskim technicznym w branzy IT daje mi szansę po doszlifowaniu jezyka na dalszą pracę w mojej zyciowej pasji.
Czyli raczej będę miał cielpło? :lol:

Offline #7 miedza

miedza

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPip
  • 799 postów
  • Miejscowość:Jasienica - (śląskie)
  • Zainteresowania:telekomnikacja, fotografia, psychologia, sport, polityka, film

Napisano 18 wrzesień 2007 - 08:35

moze uzupelnie wypowiedz reklamy

zimy do ciezkich nie naleza, zeszlej zimy snieg byl przez kilka godzin ledwie. temperatura mniej wiecej kolo zera rano, w nocy ewentualnie przymrozek do -2. nizszych temperatur sie nie spodziewaj. w ciagu dnia temperatura rosnie nierzadko osiagajac +10 kolo godziny 16- 17 ( sa to najcieplejsze godziny w calym dniu) - oczywsicie ta temperatura minimalna nie utrzymuje sie cala zime. najzimniej jest na koniec stycznia, luty ( tak bylo do tej pory) - a to moja 4ta zima teraz bedzie

a tak jak reklama pisal deszcz deszcz, chmury slonce descz deszcz deszcz.

Kolo 16-17 ?? Przeciez tutaj to juz prawie zachod slonca!! Najcieplej mamy wtedy w porze lunchu i po!
---pzdr z Polskimiedza

Offline #8 el_bandita

el_bandita

Działacz

• Użytkownik forum
  • 209
  • PipPipPipPip
  • 2345 postów
  • Miejscowość:Maynooth

Napisano 18 wrzesień 2007 - 08:48

Ja tam uwielbiam irlandzka pogode. Nie moge sie doczekac, kiedy wymienie te hiszpanskiego slonce na tutejszy deszcz...
Thrill me...

#9 Gość_izabo_*

Gość_izabo_*
  • Gość
  • 0

Napisano 18 wrzesień 2007 - 08:58

Ja tam nie wiem gdzie wy mieszkacie ale u mnie nie pada :D
Piekne slonko i wiaterek :)

Offline #10 viking70

viking70

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • Gadu-Gadu: 4106381
  • Miejscowość:ciemna strona ksiezyca

Napisano 18 wrzesień 2007 - 09:38

No pada czasami/czesto ale tragicznie nie jest. :D
Przynajmniej trawa zielona i szybko rosnie na ogrodzie :) /a co za tym idzie czesto trzeba kosic/.
DmÄ?cy wiatr ??amie drzewa niczym g??upota rozum[color=#FF0000]

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.