Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Studiuj po polsku w Irlandii!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 espresso

espresso

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • -1
  • Pip
  • 218 postów

Napisano 04 wrzesień 2007 - 12:58

Byc moze ta informacja przyda sie wszystkim tym, ktorzy z roznych wzgledow nie dokonczyli studiow w Polsce, a nie czuja sie zbyt pewnie, by uczyc sie w jez. angielskim:

"Studia w Irlandii.
Istnieje możliwość podjęcia z dniem 1 października b.r. studiów (lub kontynuacji przerwanych studiów) na kierunku „Ekonomia” w Irlandii (Dublin). Specjalność: finanse i bankowość komercyjna, gospodarka lokalna, zarządzanie firmą i kilka innych w zależności od liczby chętnych. Studia te pragnie uruchomić Wyższa Szkoła Rozwoju Lokalnego w Żyrardowie wspólnie z Wydziałem Ekonomicznym Politechniki Radomskiej. Organizatorzy zapewniają doskonałą kadrę pedagogiczną. Zajęcia odbywać się będą co dwa tygodnie w sobotę i niedzielę w budynku Dublin City University.
Studia trwają 3 lata (6 semestrów) i po ich ukończeniu absolwent otrzymuje dyplom licencjata wraz z suplementem w języku polskim z wyszczególnieniem przedmiotów i ocen (istnieje możliwość otrzymania suplementu w języku angielskim za dodatkową opłatą).
Uruchomienie studiów zależeć będzie od liczby osób chętnych do ich podjęcia (minimum 100 osó:D. Liczba miejsc ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. W dniach 17 – 30 września zawierane będą umowy z kandydatami i podane będą terminy zjazdów oraz harmonogramy zajęć.
Zgłoszenia telefoniczne i pytania prosimy kierować pod numery tel. 0 879 201 011 Zapraszamy na stronę Uczelni www.wsrl.pl"
<i></i><a href="http://www.pajacyk.pl/" target="_blank">Jeden klik = jeden obiadek ...</a>

Offline #2 ksiegowy

ksiegowy

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 04 wrzesień 2007 - 13:38

i co dadza takie studia, bezsnesowny papierek ktorego potem w PL ludzie nie potraktuja powaznie,

wyobrazcie sobie sytuacje ze przychodzi do was na rozmowe kwalifikacyjna przyszly pracownik i mowi ze robil studia po polsku w IE,

IR pracodawca zapyta: a co nasze szkoly to gorsze czy jak?
PL pracodawca zapyta: czyzby nie znal pan/pani ang w wystarczajacym stopniu aby isc tam do szkoly?

w obu przypadkach srednio to widze

uwierzcie mi aby isc tu na studia wcale nie potrzeba znac super ang, jesli ktos zdal pisemna mature z ang to spokojnie da sobie rade, proponuje zaznajomic sie z wymaganiami na IELTS...

wiec ogolnie mysle ze to zenada, rozumiem jakies moze kursy zawodowe dla ludzi ktorzy i tak w pracy nie beda poslugiwac sie ang, ale studia? pomylka

studia tu sa duzo latwiejsze niz w PL, tansze (w stosunku do zarobkow), do tego wiekszosc pracodawcow chetnie zasponsoruje kursy, przyjemniejsze, bardziej praktyczne

jesli potrzebujecie kupic papierek zeby cos udowodnic to naprawde gratuluje pomyslu, jak dla mnie to strata kasy i czasu, lepiej pol roczny kurs ang jesli ktos sie nie czuje pewnie, i potem na normalne studia tutaj

Offline #3 konto usuniete

konto usuniete

Działacz

• Gość
  • 4
  • PipPipPipPip
  • 1853 postów

Napisano 04 wrzesień 2007 - 13:57

Studia te pragnie uruchomić Wyższa Szkoła Rozwoju Lokalnego w Żyrardowie wspólnie z Wydziałem Ekonomicznym Politechniki Radomskiej.

rotfl

Offline #4 ptashek

ptashek

Religion is bullshit

• Użytkownik forum
  • -1
  • PipPipPipPip
  • 1184 postów
  • Miejscowość:Dublin/Gliwice

Napisano 04 wrzesień 2007 - 16:14

studia tu sa duzo latwiejsze niz w PL

Nie sa duzo latwiejsze, sa po prostu inne.

System zaliczen jest bardziej sensowny (2-3 projekty w roku + egzamin) a podejscie do wiedzy praktyczne (czyli zastosowanie teorii w realnym scenariuszu a nie kolokwia ze stanu obkucia studentow). Do tego wykladowcy, przynajmniej na moim wydziale, sa najczesciej w ludzmi czynnymi w danej branzy poza uczelnia dzieki czemu sa w stanie podeprzec teorie przykladami z zycia a nie czyms wymyslanym z potrzeby chwili.

Co do reszty, na pewno sie zgodze. Sensownosc studiow po polsku w angielskojezycznym kraju jest zadna.
to pisalem ja, ptashek"In Focus" - grupa foto w sieci (juz dziala!)

Offline #5 konto usuniete

konto usuniete

Działacz

• Gość
  • 4
  • PipPipPipPip
  • 1853 postów

Napisano 04 wrzesień 2007 - 16:28

Sensownosc studiow po polsku w angielskojezycznym kraju jest zadna.

Szczegolnie w Wyższej Szkole Rozwoju Lokalnego w Żyrardowie

po co komu taki dyplom, nawet w polsce z polski

Offline #6 Luutka

Luutka

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 195 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 16 wrzesień 2009 - 22:56

Są tu może jacyś studenci Wyższej Szkole Rozwoju Lokalnego w Żyrardowie?
Jesli sami nie studiujecie na WSRL, to może znacie kogoś takiego? :)
„Czlowiek madry uczy sie na swoich bledach, czlowiek sprytny uczy sie na cudzych bledach, czlowiek glupi nigdy sie nie uczy.” - autor nieokreslony "Whether you think you can, or you think you can't - you're right." - Henry Ford

Offline #7 ktus

ktus

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 17 wrzesień 2009 - 15:12

Są tu może jacyś studenci Wyższej Szkole Rozwoju Lokalnego w Żyrardowie?
Jesli sami nie studiujecie na WSRL, to może znacie kogoś takiego? ;)

Niestety, ja co prawda studiuje, ale na AHE z Lodzi...
Jak jeszcze dlugo to sie dopiero okaze .

Offline #8 Luutka

Luutka

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 195 postów

Napisano 23 wrzesień 2009 - 08:01

Udało mi się do nich dotrzeć, a przy okazji dowiedzieć czegoś istotnego:
http://www.nauka.gov...e...95&layout=2

NIESTETY:/ Podobny klimat do AHE z Łodzi...
„Czlowiek madry uczy sie na swoich bledach, czlowiek sprytny uczy sie na cudzych bledach, czlowiek glupi nigdy sie nie uczy.” - autor nieokreslony "Whether you think you can, or you think you can't - you're right." - Henry Ford

Offline #9 Albus

Albus

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 23
  • PipPipPip
  • 570 postów
  • Miejscowość:Meath

Napisano 23 wrzesień 2009 - 08:19

Byc moze ta informacja przyda sie wszystkim tym, ktorzy z roznych wzgledow nie dokonczyli studiow w Polsce, a nie czuja sie zbyt pewnie, by uczyc sie w jez. angielskim:

"Studia w Irlandii.
Istnieje możliwość podjęcia z dniem 1 października b.r. studiów (lub kontynuacji przerwanych studiów) na kierunku „Ekonomia” w Irlandii (Dublin). Specjalność: finanse i bankowość komercyjna, gospodarka lokalna, zarządzanie firmą i kilka innych w zależności od liczby chętnych. Studia te pragnie uruchomić Wyższa Szkoła Rozwoju Lokalnego w Żyrardowie wspólnie z Wydziałem Ekonomicznym Politechniki Radomskiej. Organizatorzy zapewniają doskonałą kadrę pedagogiczną. Zajęcia odbywać się będą co dwa tygodnie w sobotę i niedzielę w budynku Dublin City University.
Studia trwają 3 lata (6 semestrów) i po ich ukończeniu absolwent otrzymuje dyplom licencjata wraz z suplementem w języku polskim z wyszczególnieniem przedmiotów i ocen (istnieje możliwość otrzymania suplementu w języku angielskim za dodatkową opłatą).
Uruchomienie studiów zależeć będzie od liczby osób chętnych do ich podjęcia (minimum 100 osó :) . Liczba miejsc ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. W dniach 17 – 30 września zawierane będą umowy z kandydatami i podane będą terminy zjazdów oraz harmonogramy zajęć.
Zgłoszenia telefoniczne i pytania prosimy kierować pod numery tel. 0 879 201 011 Zapraszamy na stronę Uczelni www.wsrl.pl"

Ciekawe czy uczelnia ta otrzymala zezwolenie MENu na prowadzenie dzialalnosci poza granicami Polski...
Prawdziwy mÄ???czyzna nie jada miodu lecz po??yka pszczo??y.Dołączona grafika

Offline #10 Jaheira

Jaheira

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • -1
  • PipPip
  • 257 postów

Napisano 23 wrzesień 2009 - 10:40

Do księgowego:
Nie wiem jak to jest w Dublinie ale w Galway na GMIT musisz mieć zdany egzamin TOEFL z dość wysoką oceną...

Offline #11 a1112

a1112

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 23 wrzesień 2009 - 12:16

Tak sie sklada ze jestem studentka na owej uczelni i nie jedyna. Trzeba sie uczyc jak wszedzie indziej, kadra lepsza niz na innych uczelniach, polecam. Jestem juz 4 semestrze i zapraszam wszyskich bo warto. po co siedziec i nic nie robic w weekendy jesli jest nam dana szansa poglebienia naszej wiedzy i umiejetnosci, pozdrawiam

Offline #12 agarus

agarus

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 23 wrzesień 2009 - 13:59

i co dadza takie studia, bezsnesowny papierek ktorego potem w PL ludzie nie potraktuja powaznie,

wyobrazcie sobie sytuacje ze przychodzi do was na rozmowe kwalifikacyjna przyszly pracownik i mowi ze robil studia po polsku w IE,

IR pracodawca zapyta: a co nasze szkoly to gorsze czy jak?
PL pracodawca zapyta: czyzby nie znal pan/pani ang w wystarczajacym stopniu aby isc tam do szkoly?

w obu przypadkach srednio to widze

uwierzcie mi aby isc tu na studia wcale nie potrzeba znac super ang, jesli ktos zdal pisemna mature z ang to spokojnie da sobie rade, proponuje zaznajomic sie z wymaganiami na IELTS...

wiec ogolnie mysle ze to zenada, rozumiem jakies moze kursy zawodowe dla ludzi ktorzy i tak w pracy nie beda poslugiwac sie ang, ale studia? pomylka

studia tu sa duzo latwiejsze niz w PL, tansze (w stosunku do zarobkow), do tego wiekszosc pracodawcow chetnie zasponsoruje kursy, przyjemniejsze, bardziej praktyczne

jesli potrzebujecie kupic papierek zeby cos udowodnic to naprawde gratuluje pomyslu, jak dla mnie to strata kasy i czasu, lepiej pol roczny kurs ang jesli ktos sie nie czuje pewnie, i potem na normalne studia tutaj

Podzielam powyższą opinię. Dodam, iż studia w Polsce to czysta teoria, i wciąż istnieje ogromna przepaść pomiedzy programami nauczania a rynkiem pracy. Osobiście polecam studia w Irlandii, nawet osoba z FCE jest w stanie podołać wymogom irlandzkiego systemu studiowania. Podejście wykładowców jest zupełnie inne, przekazać wiedzę o tym jak wygląda praca w danym zawodzie. Tutaj zazwyczaj pracuje się w wyuczonym zawodzie, i łatwo się przekwalifikować na inną specjalność gdy odkryje się nową pasję życiową. Ponadto w Irlandii cały system edukacyjny jest wystandaryzowany www.nqai.ie.

Offline #13 Luutka

Luutka

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 195 postów

Napisano 23 wrzesień 2009 - 20:04

Tak sie sklada ze jestem studentka na owej uczelni i nie jedyna. Trzeba sie uczyc jak wszedzie indziej, kadra lepsza niz na innych uczelniach, polecam. Jestem juz 4 semestrze i zapraszam wszyskich bo warto. po co siedziec i nic nie robic w weekendy jesli jest nam dana szansa poglebienia naszej wiedzy i umiejetnosci, pozdrawiam

Studiujesz w Dublinie czy w Galway?
Jak sie doczytuje to weekendowy system nauki. Mogalabym prosic, o jakis namary na szczegoly o nich?

Pozdrawiam

Offline #14 beata177

beata177

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • -1
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 17 czerwiec 2010 - 13:12

Jestem studentką VI semestru WSRL- Wyższa Szkoła Rozwoju Lokalnego - Wydział Ekonomiczny specjalność Finanse i bankowość komercyjna ( studia zaoczne) , wydaje mi się że warto tu studiować, świetna kadra większość z SGH i Politechniki Radomskiej, nawiązałam wiele nowych kontaktów, wykłady i zajęcia są co dwa tygodnie w sobotę i niedzielę na Dublin City Uniwersity, piszę już pracę licencjacką. Zainteresowani powinni zajrzeć na www.wsrl.pl polecam tam są wszystkie informacje rekrutację prowadzą p.Ania 353 872635502 i p.Agnieszka 353 851227791 nauczucielki od angielskiego, które mieszkają w Dublinie

Offline #15 michalek77

michalek77

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • -2
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 03 lipiec 2012 - 03:21

Studai po polsku w Irlandii? Przez Internet w Społecznej Akademii Nauk - Polskiej Akademii Otwartej w Dublinie - ośrodku największej niepublicznej polskiej uczelni.
Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny Społecznej Akademii Nauk w Dublinie oferuje studia:
- licencjackie na kierunku Zarządzanie,
- magisterskie na kierunku Business Management (kierunek prowadzony częściowo w j. angielskim we współpracy z amerykańskim Clark University) - absolwenci otrzymują tytuł mgr Społecznej Akademii Nauk oraz Master Clark University,
- podyplomowe na kierunkach: Pedagogika, Tłumaczenia.
Nauka odbywa się m. in. za pomocą platformy internetowej oraz comiesięcznch zjazdów w Dublinie (głównie). Praca na platformie odbywa się głównie asynchronicznie dając studentom możliwość pracy w dowolnych godzinach i dniach tygodnia.

Polecam także śledzenie zakładki Aktualności: www.pao.pl/pao-ir, www.clarkuni.eu. Jeżeli szczególnie interesujecie się tematem kariery, polecam "Dzień Kariery" na Facebooku: www.facebook.com/dzienkariery. A 8 lipca w Griffith College spotkanie informacyjne. Szczegóły na www.pao.pl.

Offline #16 hybrydaJ23

hybrydaJ23

Life = online

• Użytkownik forum
  • 204
  • PipPipPipPipPip
  • 3594 postów

Napisano 03 lipiec 2012 - 08:36

Tak sie sklada ze jestem studentka na owej uczelni i nie jedyna. Trzeba sie uczyc jak wszedzie indziej, kadra lepsza niz na innych uczelniach, polecam.

To o kadrze to rozumiem ze piszesz na podstawie swych doswiadczen z kilku innych uczelni?
Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazki. Glupota wymaga strzelby i szpadla.
"Czy to przypadek ze doba ma 24 godziny a skrzynka ma 24 piwa"- Stephen Wright

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.