Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Polsat - problem z instalacja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 PanCezary

PanCezary

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 23 postów
  • Miejscowość:Dublin/Olsztyn
  • Zainteresowania:itsnotmeatall [at] gmail.com

Napisano 15 sierpień 2007 - 08:08

Czesc wszystkim!
Kupilem zestaw do odbioru Polsatu Cyfrowego z dekoderem Samsunga. Probuje to zainstalowac ale mam problem ze znalezieniem satelity. Kupilem miernik, podlaczam do dekodera i z drugiej strony do kabla, ktory idzie do konwertera - niestety, niezaleznie od polozenia miernik nie reaguje (ale dziala, bo przy podbijaniu sily sygnalu wskazowka idzie w gore). Sprawdzilem kabel - dziala. Miernik z podlaczonym kablem od satelity i dekodera dziala tak samo, jak gdy podlaczam go tylko do dekodera -czyli jednostajne wskazanie, zalezne od ustawionej przeze mnie sily sygnalu. Probowalem roznych polozen anteny... Tez nie pomoglo.
Co moze byc przyczyna?
Czy jest ktos, kto posiada antene, i zaoferowalby pomoc w sprawdzeniu konwertera (podjechalbym ze swoim i podmienil na moment zeby zobaczyc czy dziala...)
Z gory wielkie dzieki za pomoc!

Offline #2 qmaq

qmaq

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 8 postów
  • Gadu-Gadu: 91090
  • Miejscowość:Castleblayney, Co. Monaghan

Napisano 15 sierpień 2007 - 08:56

Czesc wszystkim!
Kupilem zestaw do odbioru Polsatu Cyfrowego z dekoderem Samsunga. Probuje to zainstalowac ale mam problem ze znalezieniem satelity. Kupilem miernik, podlaczam do dekodera i z drugiej strony do kabla, ktory idzie do konwertera - niestety, niezaleznie od polozenia miernik nie reaguje (ale dziala, bo przy podbijaniu sily sygnalu wskazowka idzie w gore). Sprawdzilem kabel - dziala. Miernik z podlaczonym kablem od satelity i dekodera dziala tak samo, jak gdy podlaczam go tylko do dekodera -czyli jednostajne wskazanie, zalezne od ustawionej przeze mnie sily sygnalu. Probowalem roznych polozen anteny... Tez nie pomoglo.
Co moze byc przyczyna?
Czy jest ktos, kto posiada antene, i zaoferowalby pomoc w sprawdzeniu konwertera (podjechalbym ze swoim i podmienil na moment zeby zobaczyc czy dziala...)
Z gory wielkie dzieki za pomoc!

Ważne jest aby antena miała idealny pion, następnie bardzo powoli należy obracać talerz w okolicach kierunku 135 SE /decydują milimetry/. Mam taki sam zestaw, ale mieszkam w Monaghan /może zbyt daleko/Mój mobil 0876379557.

Offline #3 PanCezary

PanCezary

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 15 sierpień 2007 - 15:39

Dzieki za pomoc qmaq, ale Monaghan to rzeczywiscie lekko za daleko zeby przetestowac konwerter:) Czy znalazlby sie moze ktos w okolicach Dublina?

Jak dokladnie musi byc ustawiona antena? Czy czujnik nie wychylilby sie chociaz raz, jezeli trafilbym w jakiegos satelite? Czy reaguje tylko na wybranego (w tym przypadku HotBird) w ustawieniach dekodera? Probowalem machac talerzem we wszystkich kierunkach pod roznymi katami i bez skutku?
Czy ktos moglby podac mi prawidlowe ustawienia dekodera Polsatu - w ferworze poszukiwan przestawilem wszystko na default...
A moze znalazlby sie ktos chetny ustawic talerz? Zawioze, odwioze, kupie pare piwek na droge... ;]

Offline #4 jaceq

jaceq

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 15 sierpień 2007 - 15:54

Dzieki za pomoc qmaq, ale Monaghan to rzeczywiscie lekko za daleko zeby przetestowac konwerter:) Czy znalazlby sie moze ktos w okolicach Dublina?

Jak dokladnie musi byc ustawiona antena? Czy czujnik nie wychylilby sie chociaz raz, jezeli trafilbym w jakiegos satelite? Czy reaguje tylko na wybranego (w tym przypadku HotBird) w ustawieniach dekodera? Probowalem machac talerzem we wszystkich kierunkach pod roznymi katami i bez skutku?
Czy ktos moglby podac mi prawidlowe ustawienia dekodera Polsatu - w ferworze poszukiwan przestawilem wszystko na default...
A moze znalazlby sie ktos chetny ustawic talerz? Zawioze, odwioze, kupie pare piwek na droge... ;]

Ja ustawialem 2-3 tygdnie temu antene w lexlip na cyfre + (ten sam satelita), i to tylko z dekoderem (bez miernika) i dziala B) Nie bylo anten w okolicy niestety, wiec zrobilem tak wzialem GPS i uzylem go jako kompas (prawdziwego kompasu nie mialem) zmierzylem w jaka strone ma antene moj sasiad, pojechalem do znajomego , ustawilem w ta sama strone kontrolujac poziom sygnalu na TV i jak zaczelo rosnac powyzej 0 :D to delikatnie ruszalem na boki, gora/ dol, az mam tam 90% na chyba najmniejszym z mozliwych talerzu.
POWODZENIA, liczy sie wytrwalosc, moze ta strona pomoze http://sci.pam.szcze.../az/czasaz.html wpisz tam swoje "nastawy" geograficzne, mozesz wziac z google earth.

Użytkownik jaceq edytował ten post 15 sierpień 2007 - 15:59

Offline #5 PanCezary

PanCezary

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 16 sierpień 2007 - 14:33

JaceQ - w jaki sposob uzyles GPS jako kompasu- masz jakas dokladna podzialke, czy tlko wskazania ogolne? BO z tego co mowicie, wszystko musi buc superdokladnie.

Mozecie pomoc mi z poprzednimi pytaniami?

Offline #6 konto usuniete

konto usuniete

Działacz

• Gość
  • 4
  • PipPipPipPip
  • 1853 postów

Napisano 16 sierpień 2007 - 17:09

JaceQ - w jaki sposob uzyles GPS jako kompasu- masz jakas dokladna podzialke, czy tlko wskazania ogolne? BO z tego co mowicie, wszystko musi buc superdokladnie.Mozecie pomoc mi z poprzednimi pytaniami?

kompas w dowolnym sklepie turystycznym (np great outdoors) to wydatek 10-20 euro a przyda sie tez w innym czasie wiec warto wydac

http://www.satsig.ne...-uk-ireland.htmustawiasz na ktora satelite chcesz sie zamierzyc (hotbird oczywiscie) i w srodek mapy wstawiasz swoja chate. dla dublina (dlugosc 6st 15min W szerokosc 53st 21min N) wyglada to mniej wiecej tak:elewacja 27st azymut 162,4 - czyli okolo 18st na poludniowy wschodpolaryzacja -13.8stnajpierw ustaw sobie slupek perfekcyjnie pionowo (ten od anteny)potem ustaw elewacje na mniej wiecej 27stpotem wymierz na poludnie i odchyl jeszcze troche w lewo (te 18st)konwerter LNB odchyl o te 14st przeciwnie do wskazowek zegarapowinienes zlapac jakikolwiek sygnal - najpierw szukaj na najwyzszej glosnosci - jak trafisz na sygnal to ja zmniejszaj i tak az do momentu jak przy malej glosnosci bedziesz mial dobry beep :)wtedy wlacz przeszukiwanie dekodera polsatu na wszystkich transpondentach (czy jak sie tam nazywaja) i powinienes miec cosa ten miernik reaguje na kazdy sygnal z kazdego satelity

Użytkownik el_horse edytował ten post 16 sierpień 2007 - 17:09

Offline #7 GreenBeast

GreenBeast

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 111 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 18 kwiecień 2012 - 09:22

Tu jest też ciekawa stronka która ułatwia ustawienie anteny satelitarnej http://www.satbeams....?satellite=2268

www.eiresat.ie Instalacja Anten Satelitarnych | Podpisz umowe z dowolna platforma Polsat , NC+ w Irlandii

Offline #8 anilewe85

anilewe85

Działacz

• Użytkownik forum
  • 274
  • PipPipPipPip
  • 1598 postów

Napisano 18 kwiecień 2012 - 09:26

a może sprawdz najpierw daty dodanych postów? do teraz napewno sobie poradzili...

Offline #9 dioni

dioni

Działacz

• Użytkownik forum
  • 424
  • PipPipPipPip
  • 1424 postów
  • Gadu-Gadu: mam

Napisano 18 kwiecień 2012 - 09:43

JaceQ - w jaki sposob uzyles GPS jako kompasu- masz jakas dokladna podzialke, czy tlko wskazania ogolne? BO z tego co mowicie, wszystko musi buc superdokladnie.

Mozecie pomoc mi z poprzednimi pytaniami?

Spokojnie zrobisz z telefonem z androidem (nie wiem, jak z iphone). Byle mial żyroskop i kompas.
Dominik (bachus)

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.