Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dofinansowanie do mieszkania.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 ryszardgieron

ryszardgieron

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 30 kwiecień 2007 - 14:05

Witam.

Przeczytałem na forum, że można starać się o dofinansowanie do czynszu w przypadku niewystarczających zarobków/osobę. Wypełniłem druk Rent 1 tak jak pisało, zaniosłem do Tax Office. Z opisu, który znalazłem na stronie www.revenue.ie obliczyłem, że powinienem dostawać ok. 300€ miesięcznie. Cała sprawę zamknąłem gdzieś w lutym. Ostatnio wysłałem do nich pytanie co z tym dodatkiem i dostałem odpowiedź, że otrzymałem dofinansowanie w postaci Rent Relief Credit, który mi daje 720€ ulgi podatkowej na rok. Czy ktoś może mi powiedzieć jak można się starać o to pełne comiesięczne dofinansowanie? Czy trzeba wypełnić jakiś inny druk? Jeśli ktoś to załatwiał to proszę o poradę.

Dzięki.

Offline #2 lucky

lucky

The Islanders Team

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPipPip
  • 1191 postów
  • Miejscowość:z opozycji...

Napisano 30 kwiecień 2007 - 20:17

Witam.

Przeczytałem na forum, że można starać się o dofinansowanie do czynszu w przypadku niewystarczających zarobków/osobę. Wypełniłem druk Rent 1 tak jak pisało, zaniosłem do Tax Office. Z opisu, który znalazłem na stronie www.revenue.ie obliczyłem, że powinienem dostawać ok. 300€ miesięcznie. Cała sprawę zamknąłem gdzieś w lutym. Ostatnio wysłałem do nich pytanie co z tym dodatkiem i dostałem odpowiedź, że otrzymałem dofinansowanie w postaci Rent Relief Credit, który mi daje 720€ ulgi podatkowej na rok. Czy ktoś może mi powiedzieć jak można się starać o to pełne comiesięczne dofinansowanie? Czy trzeba wypełnić jakiś inny druk? Jeśli ktoś to załatwiał to proszę o poradę.

Dzięki.

a nie lepiej skorzystac z wyszukiwarki ten temat byl juz walkowany przez ponad rok o ile pamietam pierwsze posty sa z lutego albo stycznia 2006 poszukaj dobrze a napewno znajdziesz

masz jak wol [post="http://www.gazeta.ie...opic=29358"]tax za mieszkanie[/post]

Użytkownik lucky edytował ten post 30 kwiecień 2007 - 20:20

Pablo! Ban nie jest argumentem!!!Dołączona grafikaThe Islanders Team

Offline #3 ryszardgieron

ryszardgieron

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 01 maj 2007 - 13:29

a nie lepiej skorzystac z wyszukiwarki ten temat byl juz walkowany przez ponad rok o ile pamietam pierwsze posty sa z lutego albo stycznia 2006 poszukaj dobrze a napewno znajdziesz

masz jak wol [post="http://www.gazeta.ie...opic=29358"]tax za mieszkanie[/post]

Chciałbym zauważyć, że nie pytam o TAX ZA MIESZKANIE (ulgę roczną od podatku) tylko DOFINANSOWANIE DO MIESZKANIA (comiesięczny dodatek na rent). Na temat Taxu faktycznie jest sporo napisane, ale na jednym z polskich forów w Irlandii znalazłem kwestię tego dofinansowania, ale niewytłumaczoną. Jeśli więc raczyłbyś przeczytać o co mi chodzi i jeśli wiesz coś na ten temat to proszę o info. Jeśli natomiast nie chce Ci się ruszyć trochę głową, ewentualnie nic na ten temat nie wiesz to zostaw ten temat w spokoju. W najgorszym przypadku nie dostanę odpowiedzi (tak jak to jest przy wielu umieszczonych tu tematach) i osobiście się pofatyguję do Tax Office.

Dzięki.

Offline #4 darekirl

darekirl

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 147 postów
  • Gadu-Gadu: 5038384
  • Miejscowość:GALWAY -WROCLAW

Napisano 01 maj 2007 - 13:44

jedno pytanie mieszkasz sam czy z rodzina (dziecmi)?

Offline #5 ryszardgieron

ryszardgieron

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 01 maj 2007 - 15:10

jedno pytanie mieszkasz sam czy z rodzina (dziecmi)?

Mieszkam z żoną (nie pracuje) i dwójką dzieci (oczekujemy na Child Benefit obecnie). Przy zarobkach ok. 2000€ miesięcznie płacę 1200€ za mieszkanie (sam rent bez rachunków).

Offline #6 lucky

lucky

The Islanders Team

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPipPip
  • 1191 postów
  • Miejscowość:z opozycji...

Napisano 01 maj 2007 - 17:10

Chciałbym zauważyć, że nie pytam o TAX ZA MIESZKANIE (ulgę roczną od podatku) tylko DOFINANSOWANIE DO MIESZKANIA (comiesięczny dodatek na rent).
Dzięki.

przepraszam bardzo nie do konca najwyrazniej zrozumialem o co ci chodzi w zamian ponizej masz linka mam nadzieje ze choc troche pomoze
[post="http://www.welfare.i...w58a.html"]rent allowance[/post]
jeszcze raz sorki i pozdrawiam

Użytkownik lucky edytował ten post 01 maj 2007 - 17:11

Pablo! Ban nie jest argumentem!!!Dołączona grafikaThe Islanders Team

Offline #7 biola

biola

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 7 postów
  • Gadu-Gadu: 2338356
  • Miejscowość:dublin

Napisano 01 maj 2007 - 19:29

fajnie ze poruszyles ten temat bo ja tez niedawno sie dowiedzialam ze cos takiego wogule jest.moj maz zarabia 2000 e miesiecznie a ja nie pracuje i zajmuje sie 10 miesiecznym synem.placimy za mieszkanie 1000 plus oplaty.wiec jak by ktos wiedzial cos na ten temat to b prosze niech napisze.pozdrawiam

Offline #8 Eksen

Eksen

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPip
  • 264 postów
  • Miejscowość:SkarĹźysko - Kam. - Cork

Napisano 01 maj 2007 - 21:25

Jak sie dowiecie czegos wiecej to piszcie

Załączone pliki

Offline #9 Ela Jak

Ela Jak

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 01 maj 2007 - 22:02

Sprawę dofinansowania mieszkania załatwia się nie w Tax Office ale w Town Council czyli takim jakby urzędzie miasta , trzeba tam pójśc zapytac , wziąc odpowiednie druki i czekac, przychodzi kontrola do domu.

Offline #10 Eksen

Eksen

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPip
  • 264 postów
  • Miejscowość:SkarĹźysko - Kam. - Cork

Napisano 01 maj 2007 - 22:08

I co oni sprawdzaja

Offline #11 Ela Jak

Ela Jak

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 01 maj 2007 - 22:18

Przede wszystkim czy w domu mieszka tyle ludzi ile zostało zadeklarowane na formularzach(podaje się imię i nazwisko , PPS oraz dochody) oraz jeślii nie są zajęte wszytskie pokoje to pytają o celowosc wynajmu takiego dużego i co za tym idzie drozszego domu

Offline #12 wardakr

wardakr

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 207 postów
  • Gadu-Gadu: 10179843
  • Miejscowość:co . laois

Napisano 04 maj 2007 - 16:47

czy to prawda ze trzeba sie zapisac na liste oczekujacych na mieszkanie tak jak w polsce , przed zlozeniem formy o dodatek na czynsz

Offline #13 biola

biola

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 7 postów
  • Gadu-Gadu: 2338356
  • Miejscowość:dublin

Napisano 04 maj 2007 - 19:17

mojemu mezowi w social welfere kazali isc do health centre w zwiazku z tym dofinansowaniem do mieszkania.a w sumie wydaje mi sie ze oni sami nie wiedza bo inna osoba w socialu kazala nam isc jeszcze gdzie indziej.

Offline #14 bb75

bb75

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 226 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 04 maj 2007 - 20:27

Rent supplement- jest to dodatek do kosztu wynajmu za mieszkanie. Wniosek sklada sie w lokalnym Health Centre (HSE) a nie w Social Welfare. Otrzymuja go osoby o bardzo niskich dochodach oraz osoby niepelnosprawne.

Musisz udac sie do Health Centre i pobrac wniosek, z ktorym bedziesz musial udac sie do County Council i po zlozeniu wniosku na przydzielenie mieszkania socjalnego, uzyskac potwierdzenie ze sie jest na liscie oczekujacych, po czym z tym podbitym wnioskiem udac sie zpowrotem do Health Centre, po czym Welfare Officer przyjdzie do domu sprawdzic warunki, i okreslic potrzeby etc, jednym slowem czy nie wynajmujecie za drogiego lub za duzego mieszkania ...

Dodatek, jesli zostanie przyznany, jest wyplacany w ciagu tygodnia.

Spr??buj zapaliÄ? male??kÄ? ??wieczkÄ? zamiast przeklinaÄ? ciemno??Ä?.

Offline #15 valdie68

valdie68

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 5
  • PipPip
  • 451 postów
  • Gadu-Gadu: 2416608
  • Miejscowość:Ashbourne

Napisano 05 maj 2007 - 00:01

Rent supplement- jest to dodatek do kosztu wynajmu za mieszkanie. Wniosek sklada sie w lokalnym Health Centre (HSE) a nie w Social Welfare. Otrzymuja go osoby o bardzo niskich dochodach oraz osoby niepelnosprawne.

Musisz udac sie do Health Centre i pobrac wniosek, z ktorym bedziesz musial udac sie do County Council i po zlozeniu wniosku na przydzielenie mieszkania socjalnego, uzyskac potwierdzenie ze sie jest na liscie oczekujacych, po czym z tym podbitym wnioskiem udac sie zpowrotem do Health Centre, po czym Welfare Officer przyjdzie do domu sprawdzic warunki, i okreslic potrzeby etc, jednym slowem czy nie wynajmujecie za drogiego lub za duzego mieszkania ...

Mam nadzieje, ze nikt nie bedzie wiecej pytal po Twojej wyczerpujacej odpowiedzi.... Nadzieja umiera ostatnia :rolleyes:
Open Your Eyes!!! Like a beady eyes ;)

Offline #16 wardakr

wardakr

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 207 postów
  • Gadu-Gadu: 10179843
  • Miejscowość:co . laois

Napisano 05 maj 2007 - 13:07

zgodze sie z toba , to sie nazywa konkretna odp.

Offline #17 qvcx

qvcx

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 128 postów
  • Miejscowość:>"<

Napisano 05 maj 2007 - 18:51

....hmmm znajomy przeszedł to wszystko jakiś rok temu i do tej pory ani złotówki nie dostał....

Offline #18 AguSiaczek

AguSiaczek

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 57 postów

Napisano 05 maj 2007 - 19:46

....hmmm znajomy przeszedł to wszystko jakiś rok temu i do tej pory ani złotówki nie dostał....

Hmmm.. Nie dziwie się bo tutaj na złotówki raczej sie nie doczeka...

Offline #19 valdie68

valdie68

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 5
  • PipPip
  • 451 postów
  • Gadu-Gadu: 2416608
  • Miejscowość:Ashbourne

Napisano 06 maj 2007 - 02:41

To niech ten Twoj znajomy osobiscie opisze swoja sytuacje na forum, przez ten rok to na pewno wszystko na ten temat wyczytal. Jesli to napisze osobiscie, to ja zadzwonie osobiscie do Berniego, a on mu osobiscie odpowie. Czy pomoglem?
Open Your Eyes!!! Like a beady eyes ;)

Offline #20 sunnka32

sunnka32

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 56 postów

Napisano 18 październik 2007 - 12:52

Hej.My tez zlozylismy z mezem papiery o dodatek na mieszkanie oraz o dodatek za prad i gaz. Maz sam pracuje, ja wychowuje 20 miesieczne dziecko. Teraz juz nie pamietam czy dostalismy odpowiedz od tych od gazu czy od dodatku na mieszkanie ale napisali mezowi ze nic takiego mu nie przysluguje bo nieukonczyl 65 lat!!! A na stronie z ktorej maz pobieral te dokumenty do wyslania, mowy o tym nie bylo! Cos mi sie zdaje ze to jawna dyskryminacja polakow. :)

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.