Skocz do zawartości

Zdjęcie

Polskie Przychodnie W Dublinie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 WolfiA

WolfiA

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 149 postów
  • Gadu-Gadu: 1576669
  • Miejscowość:Portlaoise

Napisano 14 styczeń 2007 - 19:42

Wiem już o Medicusie, ale słyszałam o jakiejś innej polskiej przychodni:
1A Thorndale Drive (przy Malahide Road)
Dublin 5.
Czy wie ktoś może jak tam jest?
Z tego co się orientuje to ginekolog i USG są dużo tańsze niż w Medicusie, bo wizyta nie kosztuje 80e tylko 45e a USG 25e a nie drugie 80e.

Offline #2 Kantarzyna

Kantarzyna

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 75 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 11 maj 2007 - 17:59

Cześć czy możesz napisać coś więcej na temat tej przychodni? Telefon itp,itd.

Z góry ślicznie dziękuję :)

Pozdrawiam.

Offline #3 WolfiA

WolfiA

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 149 postów

Napisano 16 czerwiec 2007 - 15:12

Cześć czy możesz napisać coś więcej na temat tej przychodni? Telefon itp,itd.

Z góry ślicznie dziękuję :)

Pozdrawiam.

Kasiu niestety nie wiem jak tam jest, bo nie byłam. Numer miałam, ale jest już nieaktualny.
Całkiem niedawno znalazłam ją w spisie lekarzy (Lista polskich lekarzy pracujących w Irlandii) pod nazwą "Samo Zdrowie", ale teraz już jej tam nie widzę. Czyżby już nie istniała? Za to widzę, że jest jakaś nowa Polska Przychodnia Lekarska w Dublin 7.

Offline #4 pieterw

pieterw

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • Gadu-Gadu: 5618227
  • Miejscowość:Dublin,Cork,Ustron

Napisano 21 czerwiec 2007 - 11:02

zdecydowanie RECE PRECZ OD MEDICUSA !!!!! to jakas pomylka i nieporozumienie. centrum nastawione na zyski a nie pomoc rodakom !!! lekarze to chyba sa po jakims kursie korespondencyjnym !!! liczy sie kasa i tyle.
pozdrawiam wszystkich chorujacych !!!!!
Dołączona grafika

Offline #5 BabaJaga

BabaJaga

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPip
  • 735 postów

Napisano 21 czerwiec 2007 - 14:01

Z tego co wiem lekarka z Malahide Road przeniosla sie na Parnell Street do Polmedu.

Offline #6 martin4444

martin4444

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 21 czerwiec 2007 - 20:18

zdecydowanie RECE PRECZ OD MEDICUSA !!!!! to jakas pomylka i nieporozumienie. centrum nastawione na zyski a nie pomoc rodakom !!! lekarze to chyba sa po jakims kursie korespondencyjnym !!! liczy sie kasa i tyle.
pozdrawiam wszystkich chorujacych !!!!!

POPIERAM
Banda konowałów robi niezły biznes. Ja byłem u ortopedy. mialem problemy z nogą, koleś nie wiedział co mi jest więc posłał po ogólnego. Ogólny też nie wiedział wiec ortopeda mówi: dam panu zastrzyk, to chyba pomoże, COOL. skasowali mnie 100
OMIJAJCIE MEDICUSA Z DALEKA!!!!!

Offline #7 Dagged

Dagged

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Miejscowość:z kosmicznego pylu

Napisano 21 czerwiec 2007 - 20:25

Wiem już o Medicusie, ale słyszałam o jakiejś innej polskiej przychodni:
1A Thorndale Drive (przy Malahide Road)
Dublin 5.
Czy wie ktoś może jak tam jest?
Z tego co się orientuje to ginekolog i USG są dużo tańsze niż w Medicusie, bo wizyta nie kosztuje 80e tylko 45e a USG 25e a nie drugie 80e.

Wczoraj bylem tam : http://www.polskaprzychodnia.ie/ taniej niz w medicusie, a obsluga przyjemniejsza. BTW masz spis lekarzy na stronie oraz opis ich kariery , czyli co gdzie zrobili i mozesz zdecydowac zamin pojdziesz
Dołączona grafika

Offline #8 abcdx

abcdx

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 157 postów

Napisano 22 czerwiec 2007 - 03:48

Witam, mieszkamy już ponad 3 lata w Irlandii, i ciężko było na początku przestawić się na irlandzką opiekę, w 2003 było tylko 2-oje GP, o polsko brzmiącym nazwisku (choć mogę się mylić). Jako jedną z pierwszych aktywnych pojawiła się w 2004 roku; P. Bogumiła Rojek w Cork, kwestią czasu było, pojawienie się następnych lekarzy z polski w Irlandii.
Teraz każdy ma wybór, lepszy lub gorszy, np:

* Ważne, dotyczy wszystkich lekarzy GP oraz stomatologów praktykujących w Irlandii:
Informujemy, iż każdy z lekarzy praktykujących w Irlandii, powinien posiadać, aktualną polisę ubezpieczeniową, tzw. OC, od ryzyka zawodowego(tzn. jeśli popełni błąd w leczeniu poniesie, z tego tytułu wszelkie prawne konsekwencje, łącznie z finansowymi).
** Specjalizacje nie zostały zarejestrowane w : http://www.medicalcouncil.ie, pozostają lekarzami GP, z zarejestrowanymi specjalizacjami tylko w Polsce.

Dr Elżbieta Pilus**
Neurolog
Tel:0862688014

Dr Joanna Sadowska-Poreda**
Neurolog
Tel:0862204616

Polska Przychodnia Lekarska**
Lekarz rodzinny, neurolog, laryngolog, pediatra, chirurg, psycholog, logopeda
353a North Circular Road, Phibsboro
Dublin 7
Rej.: (01) 8300044 lub 0833 034 575
http://www.polskaprzychodnia.ie

Dr Grażyna Wodyńska**, Specjalista Laryngolog
160 Ellis Quay, Smithfield
Dublin 7
Telefon kontaktowy : 086 2529733

Dr Lech Kiełpiński**
Chirurg - Ortopeda
214 Arran Quay
Smithfield, Dublin 7
Telefon kontaktowy : 085 1699470

Dr Bogumiła Rojek**, Lekarz GP:
Adres:98/99 Shandon Street,Cork
Rejestracja w jez. polskim:021 4304540
Tel. komórkowy: 085 1413704
Dr. Bogumiła Rojek przyjmuje: poniedziałek 14.00-19.00, wtorek 9.00-14.00, środa 9.00-14.00, czwartek 9.00-14.00, piątek 14.00-19.00

Lekarz dentysta Michal Gryn
Finglas 1-3 Drogheda Mall,
Main Street,
Dublin
pon-pt od 9 do 17-stej
tel:01 834 43 69

POLMED
Ginekolog oraz Pediatra**
137 Parnell Street,
Dublin
Tel do rejestracji: 0857813737

Polskie Centrum Medyczne - MEDICUS**
Polski Ginekolog, Stomatolog, Lekarz Rodzinny, Laryngolog, Ortopeda/Chirurg, Pediatra, Logopeda, Psycholog w Dublinie
Medicus Medical Centre Ltd.
Prussia Street
Park Shopping Centre
Dublin 5
Tel: + 353 (1) 8686121

Dr Iwona Zalewska (lekarz rodzinny)
The Meridion Clinic
Roselawn Road (Roselawn Shopping Center ), Blanchardstown
Dublin 15
tel:01-8208233(24h), fax:01-8242111

Dr Bogna Górecka, Lekarz Rodzinny,
Co. Meath, ale dojeżdza również do domu pacjenta
Tel. 0874191824

Dr Monika Cudo**
Polski Pediatra, i Lekarz GP w jednym
Dr Elżbieta Błach, Lekarz GP
Churchfields Clinic
Lower Salthill
Galway
Tel do rejestracji: 091-527 455

Dr Anna Lętowska
Lekarz GP
Tobin Healthcare Centre
Station Road
Castlebar
Co. Mayo
Tel: 094-9021119 lub 9026200
Fax: 9021244(Medical)

Dr Tomasz Tomasiuk, Lekarz Rodzinny
Tara Winthrop Private Clinic, Nevinstown Lane,
Swords, Co.Dublin.
Przyjmuje po umówieniu telefonicznym.
Kontakt pod numerem 085-11-666-22.

Lekarz dentysta Agata Ziobroń
Telefon (rejestracja):
01-4934313
087 9501951 (tel komórkowy)
Dublin 14 / Rathsarnhan
Butterfield Av 87
godz:
pon-środa: 8-17 (przerwa od 13 do 14)
czwartek : 8-13, i od 19-21
piątek: 10-14

Lekarz dentysta Lila Suchodolska
Adres: Riverside Medical Centre Mulhuddart Village,
Dublin 15
Tel: 016467830
godziny pracy:
poniedzialek 9-19
wtorek -piatek 9-17
sobota 9-14

Lekarz dentysta Małgorzata Fijas
Lekarz dentysta Agnieszka Garbień
Lekarz dentysta Patrycja Nalewajska
Przyjmują 7 dni w tygodniu:
Smiles Dental Spa 28 O'Connell Street, Dublin 1 ( obok Clerys, naprzeciw General Post Office)
Należy umawiać się telefonicznie ( można poprosić osobę mówiącą po polsku i całej rezerwacji dokonać w ojczystym języku!)
Tel: 1850 323 323

Lekarz dentysta Ilona Smalińska
Newbridge
Tel. 045 43 19 98

Lekarz dentysta Ela Timmons
przyjmuje codziennie pon-pt 9.00 16.00, po umowieniu Gabinet 067 33350. 087 0523271
NENAGH Church Road, co.Tipperary

Dr Agnieszka Wieczorek ( Praktyka Dr Kay Moran)
Lekarz GP
Springfield
Castlebar
Co.Mayo
Pracuje od poniedziałku do piątku od 9 do 17, z wyjątkiem środy do 13
Tel:094-9026220

Nie ponosimy prawnej odpowiedzialności za powyżej zamieszone informacje.

Offline #9 MikuruAsahina

MikuruAsahina

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPip
  • 911 postów
  • Miejscowość:zza lustra

Napisano 22 czerwiec 2007 - 06:32

** Specjalizacje nie zostały zarejestrowane w : http://www.medicalcouncil.ie, pozostają lekarzami GP, z zarejestrowanymi specjalizacjami tylko w Polsce.

Dr Elżbieta Pilus**
Neurolog
Tel:0862688014

Nie ponosimy prawnej odpowiedzialności za powyżej zamieszone informacje.

Nie wiem czy dobrze zrozumialam owe 2 gwiazdki wiec zapytam. Czy to znaczy ze "dwogwiazdkowy" doktor podajacy sie np za neurologa lub pediatre w Irlandii zostal tylko uznany GP i nie jest specjalista w irlandzkim rozumieniu?

Offline #10 abcdx

abcdx

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 157 postów

Napisano 22 czerwiec 2007 - 09:55

Nie wiem czy dobrze zrozumialam owe 2 gwiazdki wiec zapytam. Czy to znaczy ze "dwogwiazdkowy" doktor podajacy sie np za neurologa lub pediatre w Irlandii zostal tylko uznany GP i nie jest specjalista w irlandzkim rozumieniu?

Tak
pozdrawiam
darek
p.s.
lecz dalej te osoby posiadają specjalizacje i wiedzę w zakresie w której zdobyli specjalizacje w Polsce, więc są fachowcami w swojej dziedzinie, tylko ze względu na inny system "hierarchii" w Irlandii, zostali zarejestrowani jako GP+ dodatkowo muszą w ubezpieczeniu OC wpisać zakres świadczonych usług medycznych

Offline #11 bb75

bb75

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 226 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 22 czerwiec 2007 - 10:21

Tak
pozdrawiam
darek
p.s.
lecz dalej te osoby posiadają specjalizacje i wiedzę w zakresie w której zdobyli specjalizacje w Polsce, więc są fachowcami w swojej dziedzinie, tylko ze względu na inny system "hierarchii" w Irlandii, zostali zarejestrowani jako GP+ dodatkowo muszą w ubezpieczeniu OC wpisać zakres świadczonych usług medycznych

Ale przeciez kwalifikacje specjalistyczne z EU sa respektowane w Irlandii i spokojnie moga sie starac o rejestracje specjalistyczna i przyjmowac jako specjalisci....
W tej chwili jest to opcjonalne ale juz za niedlugo l( kilka tygodni) lekarz ktory przyjmuje jako specjalista bedzie musial byc zarejstrowany jako specjalista i posiadac ubezpieczenie odpowiedzialnosci zawodowej odpowiednie do swojej specjalizacji ...
Zreszta GP to tez specjalista....

Spr??buj zapaliÄ? male??kÄ? ??wieczkÄ? zamiast przeklinaÄ? ciemno??Ä?.

Offline #12 waterville

waterville

O'Guru

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • Miejscowość:Stąd

Napisano 22 czerwiec 2007 - 10:28

Powstaje problem natury prawnej. Otóż lekarze zarejestrowani jako GP bez uznanej specjalizacji nie mogą prowadzić praktyki lekarskiej na terytorium Republiki Irlandii z zakresu specjalizacji uzyskanej w Polsce, a nie uznanej w Irlandii. Proszę o tym pamiętać. Nie czepiam się wiedzy, dyplomów itp. nie o to chodzi. Najciekawsze jest to, że w Medicusie rozłączono mnie natychmiast gdy poprosiłem o słowne potwierdzenie, że lekarze-specjaliści pracujący w tej przychodni posiadają irlandzkie uprawnienia do prowadzenie praktyki lekarskiej w obrębie specjalizacji uzyskanej w Polsce (styczeń-luty tego roku).

Prawo UE w tym zakresie dopuszcza lokalną kontrolę nad kwalifikacjami lekarzy i wysoko wyukwalifikowanej służby medycznej. Posiadanie uprawnień w Polsce nie powoduje automatycznego uznania ich przez właściwe organizacje nadzorujące w jakimkolwiek innym kraju członkowskim, chyba że obydwa kraje mają podpisaną umowę bilateralną w zakresie uznawania tychże.

Pozdrawiam.

Offline #13 BabaJaga

BabaJaga

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPip
  • 735 postów

Napisano 22 czerwiec 2007 - 12:59

Powstaje problem natury prawnej. Otóż lekarze zarejestrowani jako GP bez uznanej specjalizacji nie mogą prowadzić praktyki lekarskiej na terytorium Republiki Irlandii z zakresu specjalizacji uzyskanej w Polsce, a nie uznanej w Irlandii. Proszę o tym pamiętać. Nie czepiam się wiedzy, dyplomów itp. nie o to chodzi. Najciekawsze jest to, że w Medicusie rozłączono mnie natychmiast gdy poprosiłem o słowne potwierdzenie, że lekarze-specjaliści pracujący w tej przychodni posiadają irlandzkie uprawnienia do prowadzenie praktyki lekarskiej w obrębie specjalizacji uzyskanej w Polsce (styczeń-luty tego roku).

Prawo UE w tym zakresie dopuszcza lokalną kontrolę nad kwalifikacjami lekarzy i wysoko wyukwalifikowanej służby medycznej. Posiadanie uprawnień w Polsce nie powoduje automatycznego uznania ich przez właściwe organizacje nadzorujące w jakimkolwiek innym kraju członkowskim, chyba że obydwa kraje mają podpisaną umowę bilateralną w zakresie uznawania tychże.

Pozdrawiam.

Ciekawa jestem, czy w takim razie Bupa uzna faktury od ich specjalistow? Tak mnie tu wczesniej ktos z tej strony kto chyba jest z nimi zwiazany powiadomil...

Offline #14 waterville

waterville

O'Guru

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisano 22 czerwiec 2007 - 13:15

Ciekawa jestem, czy w takim razie Bupa uzna faktury od ich specjalistow? Tak mnie tu wczesniej ktos z tej strony kto chyba jest z nimi zwiazany powiadomil...

Zapytaj w BUPA/QuinnInsurance. Jeżeli rachunki/faktury opiewają na zwyczajne usługi GP, to problemu nie będzie. Jeszcze można zwrócić się do szanownego Medical Council z zapytaniem, czy lekarze pracujący w tej polskiej klinice... itd. Sugeruję najpierw skontaktować się z ubezpieczycielem.

Pozdrawiam.

Offline #15 abcdx

abcdx

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 157 postów

Napisano 22 czerwiec 2007 - 13:30

Lubie Was, ale mylicie pojęcia.
Polscy specjaliści nie występują w roli konsultantów (czyli zarejestrowanych jako specjaliści z tzw. polską dwójką, ponieważ pierwszy stopień specjalizacji nie daje podstaw do rejestracji jako specjalista) w Irlandii. W razie wątpliwości zadzwońcie do Medical Council (www.medicalcouncil.ie). Nie szukajcie problemów tam gdzie ich nie ma. Gwiazdki które zamieściłem przy nazwiskach lub praktykach wynikały z czysto formalnej procedury, zgodnej z przewodnikiem etycznym, dostępnym na stronach Medical Council.

Służbista, ale nie aferant
Darek

Użytkownik tato kuby edytował ten post 22 czerwiec 2007 - 13:45

Offline #16 BabaJaga

BabaJaga

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPip
  • 735 postów

Napisano 22 czerwiec 2007 - 14:12

Zapytaj w BUPA/QuinnInsurance. Jeżeli rachunki/faktury opiewają na zwyczajne usługi GP, to problemu nie będzie. Jeszcze można zwrócić się do szanownego Medical Council z zapytaniem, czy lekarze pracujący w tej polskiej klinice... itd. Sugeruję najpierw skontaktować się z ubezpieczycielem.

Pozdrawiam.

No wiec mam tu napisane na rachunku od Medicusa: For professional attendance: cash 80 Euros.

A nizej jeszcze: Doctor's consultation

Ciekawa jestem, czy to wyglada na wizyte u GP? (GP to nie byl)

Offline #17 waterville

waterville

O'Guru

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisano 22 czerwiec 2007 - 15:32

No wiec mam tu napisane na rachunku od Medicusa: For professional attendance: cash 80 Euros.
A nizej jeszcze: Doctor's consultation
Ciekawa jestem, czy to wyglada na wizyte u GP? (GP to nie byl)

No to jest tak ogólne, że nie ma z tym problemu. Cena wydaje się być nieco większa niż normalnie... Normalnie 50-60E, ale rozumiem, że to za "klimat". Ciekawi mnie uznawalność Medical Card/GP Visit Card przez tę polską klinikę... spróbuję sie dowiedzieć udając Mieczysława...

Pozdrawiam.

Offline #18 WolfiA

WolfiA

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 149 postów

Napisano 22 czerwiec 2007 - 16:22

...Ciekawi mnie uznawalność Medical Card/GP Visit Card przez tę polską klinikę... spróbuję sie dowiedzieć udając Mieczysława...

Jak ja się dowiadywałam miesiąc temu w Medicusie to nie uznają Medical Card/Gp Visit Card, bo po poprostu nie mają uprawnień. Z tego co zrozumiałam od GP to po trzech latach istnienia tu w Irlandii mogą się ubiegać o to. Ale nie mam pojęcia jak to jest prawnie, bo się nie orientuje aż tak.

• Gość
  • 0

Napisano 22 czerwiec 2007 - 16:29

My jestesmy ubezpieczeni w Vhi i powiedzano nam, ze lekarze sa tam zarejestowani, jednak , jak zadzwonic do Vhi, to niestety, ale nie moga ich znalezc w swoich rejestrach... troche dziwne.
Wiem, ze i tak uznaja wizyte (GP) bez problemu, ale jesli to wizyta u ginekologa, albo innego specjalisty, to pewnie juz nie :blink:

Pozdrowienia

Offline #20 MikuruAsahina

MikuruAsahina

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPip
  • 911 postów
  • Miejscowość:zza lustra

Napisano 22 czerwiec 2007 - 18:03

Pozdrawiam.

No wlasnie nie o dyplomy chodzi a o etyke i rzetelna informacje klienta-pacjenta. Niestety na stronie Medicusa nigdzie nie jest to nadmienione, ze lekarze tamtejsi to TYLKO GP w rozumieniu irlandzkim. Teraz rozumiem dlaczego pani ginekolog z Parnell St. kosztuje jak GP

Użytkownik hanalui edytował ten post 22 czerwiec 2007 - 18:18

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.