Skocz do zawartości

Zdjęcie

Polewanie Szyb Goraca Woda

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 gzygzak

gzygzak

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 209 postów
  • Miejscowość:dublin

Napisano 20 grudzień 2006 - 19:19

czytalam czesto ze irlandczycy polewaja zaszronione szyby samochodow goraca woda i jakos nie chcialo mi sie wierzyc.do dzisiejszego poranka,kiedy to w drodze do pracy widzialam dwa takie przypadki.co kraj to obyczaj po prostu :(

Offline #2 miedza

miedza

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPip
  • 799 postów
  • Miejscowość:Jasienica - (śląskie)
  • Zainteresowania:telekomnikacja, fotografia, psychologia, sport, polityka, film

Napisano 20 grudzień 2006 - 20:27

czytalam czesto ze irlandczycy polewaja zaszronione szyby samochodow goraca woda i jakos nie chcialo mi sie wierzyc.do dzisiejszego poranka,kiedy to w drodze do pracy widzialam dwa takie przypadki.co kraj to obyczaj po prostu :P

:)

Nie żartuj że w Polsce tego nie widziałeś?? No oczywiście nie przy minus 20... ale do -5 ciepłą, nie wrzącą wodą w Kaczystanie też to działa... :P

PS A moze to byli Polacy, bo trudno mi uwierzyc w ułatwianie sobie zycia przez iroli...
---pzdr z Polskimiedza

Offline #3 sobaga

sobaga

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 10
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • Miejscowość:Newbridge

Napisano 20 grudzień 2006 - 22:56

'Moi' Irole też polewają wodą i dziwują się niemiłosiernie na moją skrobaczkę i odmrażacz w sprayu... na to, żeby włączyć silnik i rozmrozić szyby też żaden jeszcze nie wpadł...
Mądry głupiemu ustępuje, a głupi się z tego raduje :)

Offline #4 k-meal

k-meal

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 132 postów

Napisano 21 grudzień 2006 - 08:42

szyba moze peknac od takiego polewania?

Offline #5 thozo

thozo

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • Miejscowość:Polska/Zgorzelec

Napisano 21 grudzień 2006 - 09:09

szyba moze peknac od takiego polewania?

Ja myślę, że to bardzo zależy od różnicy temperatur szyba/woda. Co innego kiedy na dworze jest -20 a weźmiemy wrzątek 100 to różnica jest 120! Może być problem.
Ale jeśli jest -5 i weżmniemy taką jak na kąpiel ok 40 to już tylko 45 różnicy. Myślę, że żaden problem.

Wniosek:
W Irl można polewać tylko nie super gorącą, a taką np. 30 stopni i powinno być dobrze.

* stopnie Celcjusza
* nie biorę odpowiedzialności, próby na własne ryzyko :P
Ja kiedyś polałem przy -20 bo zrobiła się taka warstwa grubego lodu, po zmianie pogody z deszczu ze śniegiem w mróz, że po prostu skrobaczka nie wydalała. Ale właśnie nie wrzątkiem tylko ciepłą i wszystko ok. Normalnie skrobię i jestem w tym dobry :)

Pozdrawiam
Thozo
I have watched the galaxies twirllike star wheels that spiral to the thought of a holy vision.I have felt my spirit followthe one sound that is free.

Offline #6 thozo

thozo

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • Miejscowość:Polska/Zgorzelec

Napisano 21 grudzień 2006 - 09:13

'Moi' Irole też polewają wodą i dziwują się niemiłosiernie na moją skrobaczkę i odmrażacz w sprayu... na to, żeby włączyć silnik i rozmrozić szyby też żaden jeszcze nie wpadł...

To ja znam jakichś innych... :)

Pozdrawiam
Thozo
I have watched the galaxies twirllike star wheels that spiral to the thought of a holy vision.I have felt my spirit followthe one sound that is free.

Offline #7 sobaga

sobaga

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 10
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • Miejscowość:Newbridge

Napisano 21 grudzień 2006 - 09:41

To ja znam jakichś innych... :)

Pozdrawiam
Thozo

No bez wątpienia znasz innych :P Nie możemy znać tych samych, bo wtedy bysmy się znali :P

Co do polewania ciepłą wodą, to Kieran powiedział, że on nie leje bezpośrednio na szybę tylko na dach, z dachu ścieka na szybę, szyba się odmraża i nie pęka... ja tam się na takie eksperymenty nie piszę i już :P Dzisiaj mnie znowu sąsiedzi obrzucili podejrzliwym wzrokiem ja sobie boczne szybki odskrobywałam ze szroniska (w sumie to niebywałe, że różnica temperatur między moim podwórkiem a centrum miasta wynosi niekiedy 5 stopni - u mnie zamarznięte a w centrum super cieplutko).
Mądry głupiemu ustępuje, a głupi się z tego raduje :)

Offline #8 Carnivore

Carnivore

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 21 grudzień 2006 - 13:42

Ja ostatnio tylko i wylacznie leje wode na szyby, bo skrobanie zajmuje za duzo czasu... Szyba nie peknie bo jest klejona. Uzywam wody cieplej, z kranu, nie wrzacej :)
Milosc to chemia, sex to fizyka.

Offline #9 morgul

morgul

as above so below

• Użytkownik forum
  • 6
  • PipPipPipPipPip
  • 4718 postów

Napisano 21 grudzień 2006 - 13:51

ludki w uk tez polewaja heheheh
FFF

#10 Gość_Bavar_*

Gość_Bavar_*
  • Gość
  • 0

Napisano 21 grudzień 2006 - 13:59

Nie rozumiem was co w tym dziwnego ze polewa sie szyby ciepla woda. Ja tak nawet w pl robilem nawet przy -20 stopniach tyle ze uzywalem letniej wody. Kieds szyby pekaly ale to bylo w starych samochodach, teraz bez problemu mozna polewac. Oczywiscie jak jakis oszolom poleje wrzatkiem to moze nawet przy 0 peknac. Nigdy sie to nie stanie jak uzyjemy cieplej kranowy.

Pozdrawiam

Offline #11 morgul

morgul

as above so below

• Użytkownik forum
  • 6
  • PipPipPipPipPip
  • 4718 postów

Napisano 21 grudzień 2006 - 14:07

antywlamaniowe szyby w volvo mozna tluc mlotkiem i tez nic :)
szyby nie pekaja bo sa klejone
FFF

Offline #12 rubiocabron

rubiocabron

Gazetoholik

• Użytkownik forum
  • 331
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 11536 postów
  • Miejscowość:dublin
  • Zainteresowania:pozdroze male i duze ;)

Napisano 21 grudzień 2006 - 15:48

No bez wątpienia znasz innych :P Nie możemy znać tych samych, bo wtedy bysmy się znali :)

podwórkiem a centrum miasta wynosi niekiedy 5 stopni - u mnie zamarznięte a w centrum super cieplutko).

spalinki grzeja :P

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.