Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Swift Peka S.a.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 tkowalczuk

tkowalczuk

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 12 postów
  • Gadu-Gadu: 2381

Napisano 31 październik 2006 - 15:29

Witam

Od piatki usiluje przeslac pieniadze do polski na konto w PEKAO S.A. - robilem to juz zo miesiac ale z innego banku z BOI i pomijajac uciazliwosc lazenia do branchu z papierami wszystko bylo OK.
Przenioslem sie jednak do AIB (z roznych przyczyn) - i od razu zonk - nie moge wyslac kasy do PL bo twierdza ze SWIFT code ktory im podaje jest juz nieaktualny. Swift ktory mam to PKOPPLPW. Sprawa jest zabawna bo jak dzwonie do PL pod +48 42 683 8232 to dostaje wlasnie taki SWIFT !!!. Placowka w moim miescie nie ma swojego SWIFT'u (co mnie nie dziwi).
Czy ktos moze mi to wytlumaczyc ??? Ogolnie torche mi sie spieszylo a teraz to pewnie zrobie przelew na konto w BOI (na cale szczescie jeszcze nie zamknalem) wezme dzien wolnego, pojade i zrobie ten cholerny przelew !!!
Any idea ??

Pozdrawiam
Tomek

Offline #2 Firefox

Firefox

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 89
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • Miejscowość:Dublin13

Napisano 31 październik 2006 - 16:12

Witam

Od piatki usiluje przeslac pieniadze do polski na konto w PEKAO S.A. - robilem to juz zo miesiac ale z innego banku z BOI i pomijajac uciazliwosc lazenia do branchu z papierami wszystko bylo OK.
Przenioslem sie jednak do AIB (z roznych przyczyn) - i od razu zonk - nie moge wyslac kasy do PL bo twierdza ze SWIFT code ktory im podaje jest juz nieaktualny. Swift ktory mam to PKOPPLPW. Sprawa jest zabawna bo jak dzwonie do PL pod +48 42 683 8232 to dostaje wlasnie taki SWIFT !!!. Placowka w moim miescie nie ma swojego SWIFT'u (co mnie nie dziwi).
Czy ktos moze mi to wytlumaczyc ??? Ogolnie torche mi sie spieszylo a teraz to pewnie zrobie przelew na konto w BOI (na cale szczescie jeszcze nie zamknalem) wezme dzien wolnego, pojade i zrobie ten cholerny przelew !!!
Any idea ??
Pozdrawiam
Tomek

Witam ,z racji tego ze tez korzystam z uslug AIB moze moje uwagi beda pomocne.Sprawdz czy na druku polecenia przelewu w rubryce numer konta tzw IBAN przed cyframi wpisales PL .Dla przykladu ,pierwsze pole to cod SWIFT PKOPPLPW,pod spodem wpisujesz PL i caly numer konta,sproboj tak powinno dzialac.Pozdrawiam
[/]Dołączona grafika

Offline #3 tkowalczuk

tkowalczuk

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 31 październik 2006 - 18:28

OK ale ja skladalem zamowinie przez telefon i wszystko potwierdzalem - to ze PL musi byc przed numerem konta to wiem pamietam. Problem jest przy SWIFT code - nie chca za cholere przyjac tego PKOPPL.....
A z paru telefonow do PL wiem ze jest poprawny. Na razie problem rozwiazalem no okredke - znajomy wysle mi kase z innego banku - ale z AIB bede walczyl dalej.

Tomek

Offline #4 mnich

mnich

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPip
  • 554 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 31 październik 2006 - 19:10

Adres PKOP PL PW na pewno jest poprawny i AIB nie ma prawa odmowic wyslania pieniedzy do tego banku (PEKAO nie jest objety zadnymi sankcjami - np. OFAC). Jesli masz klopoty, zawsze uprzejmie popros o rozmowe z przelozonym osoby, ktora cie obsluguje. To pomaga.

A najlepiej wysylaj przez internet.

Offline #5 mnich

mnich

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPip
  • 554 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 31 październik 2006 - 19:36

Potwierdzenie

Załączony plik  Image1.jpg   204,64 KB   73 Ilość pobrań

Offline #6 tkowalczuk

tkowalczuk

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 01 listopad 2006 - 10:57

Dzieki za potwierdzenie , dzis bede probowal ponownie - zobaczymy co z tego wyjdzie.
Niestety nie moge przez internet bo od dwu tygodni wysylaja mi karty z kodami jednorazowymi !!

Pozdrawiam
Tomek

Offline #7 Bodzik

Bodzik

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 24 listopad 2006 - 12:45

A propo, czy wiecie ile wynosi w banku Pekao S.A. prowizja za odebranie przelewu z Irlandii???

Offline #8 tomasdublin

tomasdublin

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 24 listopad 2006 - 12:53

A propo, czy wiecie ile wynosi w banku Pekao S.A. prowizja za odebranie przelewu z Irlandii???

Witam !
o ile sie nie myle to jest to ok 30 zl !
Jak bedziesz w Poland to załóż sobie konto w euro w WBK oni przyjmuja bez zadnych prowizji !
pozdrawiam

Offline #9 wan8

wan8

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 24 listopad 2006 - 13:59

spróbuj wpisac tylko PPL PW ja przynajmniej zawsze tak wysyam i jeszcze nigdy mi nie cofneli przelewu pozdrawiam

• Gość
  • 0

Napisano 24 listopad 2006 - 14:31

Ja już kilka razy wysyłałem i nie było problemów. Swift to PKO PPLPW, przed numerem konta też wpisz PL w pierwszych kratkach (np. PL 230293029302903). Zawsze działa...

Pozdrawiam, Krzysztof

Offline #11 Yvonne_

Yvonne_

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 46 postów

Napisano 24 listopad 2006 - 14:37

Mysle ze przyczyna moze byc ,iz PKO S.A laczy sie z Bankiem BPH.
:rolleyes:

Offline #12 fifka

fifka

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 62 postów

Napisano 24 listopad 2006 - 14:44

na BANK :rolleyes: Kaczyński cos tu mieszka ...

A tak powaznie to powodzenia :)

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.