Skocz do zawartości

Zdjęcie

Polska Msza

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 aga120

aga120

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 01 wrzesień 2006 - 22:52

Czy ktos wie w ktorym kosciele beda odbywac sie cotygodniowe msze w niedziele?
Wiem tylko ze w centrum,ale na jakiej ulicy?
Mialy byc informacje w prasie ,ale na takowe nie trafilem.

Offline #2 Orion_pl

Orion_pl

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 05 wrzesień 2006 - 08:34

Na ile slyszalem to msze maja byc w kosciele Św. Michała. Ale takie kościoły są conajmniej 2 i niestety nie wiem o który chodzi.

Offline #3 aga120

aga120

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 05 wrzesień 2006 - 22:25

No wlasnie.
Moze sie jednak ktos znajdzie co wie i odpowie na moje pytanie

Offline #4 qba_Pn

qba_Pn

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 05 wrzesień 2006 - 22:48

W Dublinie działa Polski koścół. Znajduje się on na ulicy Halston Street (boczna od Capel Street). Najłatwiej trafić na miejsce idąc od szpicy w kierunku Jervis Shopping Centre, idziemy do końca Henry Street potem skręcamy w prawo, pierwsza w lewo i trzecia w prawo za małym parkiem i jesteśmy na miejscu. Msze odprawia Ks. Jaroslaw Maszkiewicz.

Msza w kazdą niedzielę o godz. 10, 14 i 18

Spowiedź: 30 minut przed Mszą św., w trakcie Mszy i po nich.

Adoracja: I niedziela miesiąca, godz. 14-18

Sakrament Chrztu: 2 niedziela miesiąca, godz. 14

Kursy:

Kurs dla narzeczonych: Niedziela po Mszy o godz. 14 (co 2 tygodnie)

Kurs do sakramentu bierzmowania: Niedziela, po Mszy o godz. 18

Przygotowanie do I Komunii Św.: Niedziela po Mszy o godz. 14

Offline #5 johnkohn

johnkohn

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 06 wrzesień 2006 - 15:43

z tego słyszłem to ten kościół obok BROWN thomas .

Offline #6 aga120

aga120

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 12 wrzesień 2006 - 19:03

Polska msza w Limerick odbywac sie bedzie co niedziele od 24.09 o godz. 12.30 w kosciele St. Michael na Denmark Str.
Idac od Tesco w gore deptakiem za Argosem skrecamy w lewo i to jest ten kosciol na wprost.
Albo:30m ponizej dyskoteki ICON.
17.09 w niedziele nie bedzie mszy wyjatkowo,gdyz w Dubline bedzie wizytowal Prymas Jozef Glemp, ale za to bedzie msza w jezyku polskim w sobote 16.09 o godz 20.30.
Zaprasza ksiadz Szymon Czuwara.

Offline #7 kate1

kate1

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 27 wrzesień 2006 - 11:28

A czy w tygodniu tez beda jakies msze? No kurcze pracjemy w weekendy i nie da rady?

Offline #8 Karolina K.

Karolina K.

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 27 wrzesień 2006 - 12:06

nie sluchaj ich nikt ci nie podal poprawnego adresu polskiegie kościola w dublinie. nowy polski kościol znajduje sie na High Street, w niedziele msze odbywaja sie o 10.30, 14.30 i 18. jest jeszcze polska msza o 19 u dominikanow ale nie wiem dokladnie co to za ulica. pozdrawiam:)

podaje link do artukulu
http://wiadomosci.wp...mp;ticaid=12666

Użytkownik Karolina K. edytował ten post 27 wrzesień 2006 - 12:07

Offline #9 aga120

aga120

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 28 wrzesień 2006 - 21:52

nie sluchaj ich nikt ci nie podal poprawnego adresu polskiegie kościola w dublinie. nowy polski kościol znajduje sie na High Street, w niedziele msze odbywaja sie o 10.30, 14.30 i 18. jest jeszcze polska msza o 19 u dominikanow ale nie wiem dokladnie co to za ulica. pozdrawiam:)

podaje link do artukulu
http://wiadomosci.wp...mp;ticaid=12666

A ty zauwaz ,ze to jest forum dla miasta LIMERIC!!!!
A nie dla Dublina.....
Sa tez msze w innych miastach naszego rejonu(np Tipperery 1 w miesiacu)ale nie pamietam dokladnie kiedy i gdzie.
Jak kto chce to sie dowiem.

Offline #10 aga120

aga120

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 01 październik 2006 - 16:19

Dzisiaj ksiadz oglosil ,ze od przyszlego tygodnia beda sie odbywac msze wieczorne w soboty dla ludzi ktorzy nie moga uczestniczyc w niedzielnych mszach. Odbywac sie one beda o godz 20.30, a spowiedz bedzie na godzine przed.
Pozdrawiam

Offline #11 kate1

kate1

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 02 październik 2006 - 11:37

No tak tylko co z ludzmi ktorzy pracuja od piatku do niedzieli. Czy nie moglyby odbywac sie Msze jak do tej pory w srody wieczorami? Bylo dosc duze zainteresowanie. Moze podda ktos taka mysl ksiedzu. Prosze i pozdrawiam

Offline #12 sowizdrzał

sowizdrzał

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 49 postów
  • Miejscowość:na wschĂłd od Edenu

Napisano 05 październik 2006 - 14:26

No tak tylko co z ludzmi ktorzy pracuja od piatku do niedzieli. Czy nie moglyby odbywac sie Msze jak do tej pory w srody wieczorami? Bylo dosc duze zainteresowanie. Moze podda ktos taka mysl ksiedzu. Prosze i pozdrawiam

Droga Katarzyno!

specjalnie dla ludzi pracujących od piątku do niedzieli odprawiana będzie msza św w soboty o godzinie 20:30. Na pewno bedzie miala swoja specyfikę:
Panu Bogu oddamy to co mamy najcenniejsze w ten sobotni wieczór - tę odrobinę sił jaka nam jeszcze została po pracowitym dniu. Być może bedzie to msza z takim wlasnie ascetycznym klimatem, ale bedzie miala swoja mistyczna atmosfere: to wieczorem wlasnie Pan Jezus objawil się w Emaus, to wieczorem odprawil pierwsza Eucharystie, To w nocy a nie w dzień wlasnie narodził się i zmartwychwstał.

Poza tym myślę że nie tylko miejsce jest ważne, ale i czas tez. Ale teologia niedzieli to juz zupelnie inny temat. A kto wie czy nie jeden z aktualniejszych dla nas. Dla nas zyjacych tu i teraz. W czasie i w przestrzeni.

A Panu Bogu dziekujemy za ksiedza. Pierwszego od 2 lat ktory dostrzegl tych co pracuja na Raheen, czyli nie tylko w Dellu.

Offline #13 kate1

kate1

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 05 październik 2006 - 18:09

Malo tego ze pracujemy na Raheen to jeszcze tam mieszkamy, jakby nie bylo do centrum jest daleko. Po 12 godzinach czlowiek pada ze zmeczenia, a na drugi dzien trzeba wstac i znowu 12. Malo tego w tygodniu tez pracujemy. wiem ze wydawac by sie moglo ze marudze, ale naprawde Msza Sw w tygodniu bylaby idealna sprawa. Przeciez wszyscy wiemy ze dosc duzo osob uczestniczylo w tej co do tej pory byla w srody
Mam jakies szanse na pozytywne rozpatrzenie mojej prosby???

Offline #14 aga120

aga120

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 12 październik 2006 - 21:31

Sprubuje zapoznac z tym tematem ksiedza(tzn msze w tygodniu)

Offline #15 kate1

kate1

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 15 październik 2006 - 20:14

Dziekuje bardzo, bedziemy bardzo wdzieczni <_<

Offline #16 malinka79

malinka79

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 112 postów
  • Miejscowość:dublin 15

Napisano 15 październik 2006 - 20:43

W Dublinie działa Polski koścół. Znajduje się on na ulicy Halston Street (boczna od Capel Street). Najłatwiej trafić na miejsce idąc od szpicy w kierunku Jervis Shopping Centre, idziemy do końca Henry Street potem skręcamy w prawo, pierwsza w lewo i trzecia w prawo za małym parkiem i jesteśmy na miejscu. Msze odprawia Ks. Jaroslaw Maszkiewicz.
Msza w kazdą niedzielę o godz. 10, 14 i 18
Spowiedź: 30 minut przed Mszą św., w trakcie Mszy i po nich.
Adoracja: I niedziela miesiąca, godz. 14-18
Sakrament Chrztu: 2 niedziela miesiąca, godz. 14

Kursy:

Kurs dla narzeczonych: Niedziela po Mszy o godz. 14 (co 2 tygodnie)
Kurs do sakramentu bierzmowania: Niedziela, po Mszy o godz. 18
Przygotowanie do I Komunii Św.: Niedziela po Mszy o godz. 14

to juz nieaktualne bo kosciol jest przeniesiony nie jestes w temacie

Offline #17 kate1

kate1

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 07 listopad 2006 - 18:20

Witam ponownie, czy ktos moze zasugerowal ksiedzu odprawianie mszy w tygodniu? Moze sa jakies nowe wiadomosci?????czy tez nie ma szans
Pozdrawiam

Offline #18 sowizdrzał

sowizdrzał

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 49 postów

Napisano 13 listopad 2006 - 01:16

Katarzyno!

1. tytułem przedstawienia się, choć z pewnością się znamy przynajmniej z widzenia - w razie czego spotkać mnie możesz ne extended 9 linia tzw stara czyli serwery

2. jeśli możesz zarabiać pieniądze posługując się językiem angielskim, to pewno możesz też uczestniczyć w mszy św. po angielsku jaka na pewno odprawiana jest w tygodniu na raheen.

3. nasze uświęcenie odbywa się poprzez mszę św. niedzielną i jest to swego rodzaju powód do dumy że jako jedni z pierwszych w Limeryku składamy Panu pierwociny. Msza św. w tygodniu to kwestia prywatnej dewocji czy jak kto woli pobożności. Natomiast Niedziela to cotygodniowa pamiątka Jesusowego zmartwychwstania i bez uczestnictwa w tym zmartwychwstaniu my nie zwrtwychwstaniemy.

4. Z tym poświęceniem to już bez przesady. Autobusy Della podwożą Cię prawie pod sam kościół. Z tego co widzę to ksiądz stara się teraz żeby kazania były krótkie a treściwe i żeby punktualnie zaczynać. Ogłoszenia też są zwięzłe. Jak ktoś chce się szybko potem do łóżka położyć to na powrót z Eucharystii może odżałować te 10 euro na taksówkę z sześciu paczek jakie Dell co dwa tygodnie przelewa na konto. Czy jest tutaj sens w ogóle pisać o jakiejkolwiek ofierze jak się porówna powyższe z drogą na Golgotę? Coś za bardzo się ta msza kojarzy z herbatkami chyba i przyjemnymi spotkaniami a za mało z Jego bolesną męką.

5. Dajmy na to że będziesz kiedyś brała ślub i dajmy na to że będzie to kościelny (tak dla przykładu, bo kto wie czy już nie jesteś mężatką). Otóż wyobraź sobie że ceremonia ślubna w czasie której przy obecności księdza jako kwalifikowanego świadka waszego oddania się sobie wzajem jest wyznaczona na sobotę ofnastego sierpnia. No i Tobie akurat tak się układa, że pasuje Ci przyjść dajmy na to w środę. jakieś cztery dni póżniej, albo dwa dni wcześniej....

6. Oczywiście msza w tygodniu to rzecz piękna ale nie konieczna. W przeciwiestwie do niedzielnej która może i uciążliwa, ale tym bardziej uświęcająca.

z modlitwą

Artur

Offline #19 kate1

kate1

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 14 listopad 2006 - 10:21

Wiesz Artur starasz sie byc Swietszy od juz nie powiem kogo, a piszesz cytuje Msza św. w tygodniu to kwestia prywatnej dewocji czy jak kto woli pobożności. Natomiast Niedziela to cotygodniowa pamiątka Jesusowego zmartwychwstania i bez uczestnictwa w tym zmartwychwstaniu my nie zwrtwychwstaniemy.. Otoz przyjmij do wiadomosci ze kazda Msza Swieta to pamiatka Jezusowego Zmartwychwastania, jak nie wierzysz zapytaj kogos bardziej kopetentnego. Autorytet takiego bezboznika i leniucha jak ja pewnie Cie nie przekona.
Nie prosilam o ocene mojej osoby, ktora tak wzniosle opisales, tylko o mozliwosc odprawiania Mszy w tygodniu. Wiec nie wiem kto dal Ci prawo do takich osadow mnie samej.
No coz, jak to mowia Palak potrafi.
Bardzo Cie prosze nie komentuj juz wiecej.

Offline #20 sowizdrzał

sowizdrzał

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 49 postów

Napisano 15 listopad 2006 - 18:49

Katarzyno,

jak Ci odpisałem, Mszy w tygodniu masz dostatek, rano w południe i na wieczór, gdzie tylko chcesz w Limeryku poczynając od kościołów parafialnych, kończąc na Augustianach, Dominikanach i Redemptorystach.

Chrystus zmartwychwstał w niedziele i niedziela jest dniem wybranym. To jest kwestia wiary. Chcesz to przyjdź. Teraz możesz.

pozdrawiam

Artur

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.