Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kursy Na Spawacza?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 musso24

musso24

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • -1
  • Pip
  • 151 postów
  • Gadu-Gadu: 3769529
  • Miejscowość:Krakow - Kilcock - Naas

Napisano 22 maj 2006 - 20:53

Witam, czy orientuje sie ktos gdzie mozna zrobic kursy na spawacza, ile to kosztuje itp. Jesli ktos orientuje sie w tym temacie to prosilabym o odpisanie:)
Powiedz mi matko Polsko gdzie wychowywalas dzieci swe? Ty dzisiaj placzesz, a one smieja sie…Rozdarte rany masz setki lat, krwawica swoja zalewasz swiat. Bo znowu stanal przy Tobie nowy kat…

Offline #2 mmariola

mmariola

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 05 styczeń 2013 - 23:59

Witam! szukalam takiego tematu i znalazlam ale nie wiem czy ktos mi wogole odpisze poniewaz z tego co widac to ten temat byl zalozony w 2006 roku a mamy teraz juz 2013 ;) Odrazu chce zprostowac ze to nie ja sie wybieram na taki kurs tylko moj chlopak a ja tylko pisze w jego imieniu poniewaz jestem zalogowana na gazeta.ie. Ok juz wszystko jasne co do tego kto to pisze a teraz wracam do tematu :) A wiec czy ktos sie orientuje gdzie w irlandii mozna zrobic kurs na spawacza.Prosze poswieccie troche czasu dle mnie i napiszcie cos z gory Dziekuje...

Offline #3 legionbjj

legionbjj

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 6
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 06 styczeń 2013 - 09:32

Kiedys widzialem na FASie.O ile sie myle do kursu z FASu mozna przystapic tylko jako bezrobotny

Offline #4 Maksymilian82

Maksymilian82

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 06 styczeń 2013 - 10:44

na finglasie robbia maz robil ale on z fasu ale jak zaplacisz to pewnie tez mozna teraz nie mam czasu ale poznie postarm podac dokladny adres

Offline #5 ihaha

ihaha

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 175
  • PipPip
  • 335 postów

Napisano 06 styczeń 2013 - 10:44

W 2009/2010 roku uczestniczyłem w kursie wieczorowym spawania z Fasu i nie polecam. Sam sie zapisalem - nie zostalem skierowany przez nikogo - pracowałem legalnie - nie byłem bezrobotnym. Zapisałem sie dla papierka (ale wystawili cos jakby potwierdzenie uczestnictwa w kursie, bez certyfikatu, coś podobnego jak zuchom w harcerstwie za udział w obozie) Koszt wtedy 350eur. Same podstawy - porownujac to do czego innego to tak jakby na kursie gry na gitarze zakonczyc na punkcie - jak poprawnie trzymac gitare. Mozna bylo przychodzic badz nie - taki kurs. Kilka kawalkow metalu do polaczenia, zero teori. Prowadzacy pokazywal tylko jak i rozdawal elektrody. Tyle to pokaze Ci kazdy kto mial do czynienia ze spawaniem, a reszta to praktyka i ksiazki. Mysle ze trzeba szukac kursow dziennych (na zasadzie szkoly z egzaminem koncowym na certyfikat), znam ludzi ktorzy ukonczyli takie szkolenia i sa bardzo zadowoleni z poziomu, tylko ze to nie bylo spawanie.

Użytkownik ihaha edytował ten post 06 styczeń 2013 - 10:46

Offline #6 masturbator

masturbator

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 5
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 06 styczeń 2013 - 13:48

Witam! szukalam takiego tematu i znalazlam ale nie wiem czy ktos mi wogole odpisze poniewaz z tego co widac to ten temat byl zalozony w 2006 roku a mamy teraz juz 2013 ;) Odrazu chce zprostowac ze to nie ja sie wybieram na taki kurs tylko moj chlopak a ja tylko pisze w jego imieniu poniewaz jestem zalogowana na gazeta.ie. Ok juz wszystko jasne co do tego kto to pisze a teraz wracam do tematu :) A wiec czy ktos sie orientuje gdzie w irlandii mozna zrobic kurs na spawacza.Prosze poswieccie troche czasu dle mnie i napiszcie cos z gory Dziekuje...

proponuje FAS

Offline #7 pawelkr

pawelkr

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 7
  • PipPip
  • 314 postów

Napisano 06 styczeń 2013 - 16:23

A chociaz wie jakim spawaczem chce zostać ??
w FAS dobry kurs to full time ale zeby na niego się dostac trzeba miec podstawy.

Podstawy można zdobyć czyli spawani T na wieczorowych kursach to haftowania jest ok nauczy się szczepiać dwie blachy czy to elektrodą czy mig/mag czy tig wig itp. dostanie po tym certyfikat podstawowy jak jego prubka przejdzie badania w zewnętrznej firmie, jak nie przejdzie dostanie papier że odbył tylko kurs .
Oczywiście jak pracodoawca zobaczy certyfikat podstawowy to spadnie ze smiechu z krzesła.
Dlatego tzw FAS oferuje dla najzdolniejszych Intermediate zazwyczaj kilka metod i materiałów w pionie v-butt trwa to około 20 tygodni i zeby sie tam dostać trzeba zdać egzamin praktyczny ze spawania i teoretyczny w rozmowie z officerami którzy kwalifikują.

po tym kursie można iść na kurs coded pipe welding egzamin spawanie zazwyczaj elektrodą 6013 w pionie z przetopem. Ja jak zdawałem było chętnych 300 na 17 miejsc ludze z doswiadczeniem 5 lat nie dostawali się na ten kurs . Polacy potrafią się zwolnić z pracy żeby dostać sie na ten kurs.

Jest inna metoda zdobyća papierków pospawanie próbki w firmie co wydaje certyfikat koszt od 50 euro do paru setek. Jest to dobry sposób dla tych co umieją spawać a nie chce im się chodzić na kurs.

Certyfikat ważny jest 2 lata co 6 miesięcy trzeba mieć stempelek od pracodawcy że wykonuje się ten zawód.

Niektórzy pracodawcy przed przyjeciem każa pospawac prubke i ja badają.

Pozatym spawanie to nie elektroda w ręku to znajomość materiałów do spawania i jak się zachowują narżedzi składy gazów itd parę ksiązęk

Użytkownik pawelkr edytował ten post 06 styczeń 2013 - 16:37

Offline #8 mmariola

mmariola

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 06 styczeń 2013 - 19:15

Dziekuje za odpowiedzi i podpowiedzi,bede czekala na jeszcze wiecej informacji. Aha a wie ktos gdzie mozna zrobic taki kurs prywatnie ?

Offline #9 pawelkr

pawelkr

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 7
  • PipPip
  • 314 postów

Napisano 06 styczeń 2013 - 19:39

blacha kosztuje za 10mm grubości po 15cm długa 9szt płaciłem 50 euro to jest na 8 godzin treningu w pionie v lub 4 godziny Tpoziomo na elektrodzie do tego paczka elektrod od 13 euro do 20 za dobre a do pionu trzeba rózne grubości wiec nie jedna.
żeby nauczyć się dobrze spawac pachwinowo wielościegowo w poziomie jedną metodą minimum 10 dni treningu plus instruktor więc prywatnie 1 -2k euro .
Znam takich gdzie po 6 tygodniach traningu ful time nie potrafili pospawać próbki w pionie . Znajomy po pospawaniu 50 blach do tej pory nie potrafi pospawać tak żeby dostac certyfikat

Rada niech idzie na kurs wieczorowy z FAS za 350 euro na MIG/MAG bo to najłatwiej nauczyć się spawać potem elektroda i TIG

Jak dojdzie do wniosku że to dla niego praca może iśc dalej.

Użytkownik pawelkr edytował ten post 06 styczeń 2013 - 19:45

Offline #10 mmariola

mmariola

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 06 styczeń 2013 - 19:58

Ahmm przekażę facetowi ... Dziekuje ze az tyle napisales

Offline #11 legionbjj

legionbjj

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 6
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 06 styczeń 2013 - 20:07

Kilka lat temu robilem kurs spawania metoda MAG w PL.Wbrew pozorom to wcale nie jest taka prosta sprawa.Spaw moze wygladac ladnie a jak wezma na testy to rozne cyrki wychodza ;) Szczerze mowiac jak tu przyjechalem to na poczatku chcialem dalej spawac ale jak zobaczylem stawki dla spawaczy to mi sie odechcialo.

Offline #12 mmariola

mmariola

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 06 styczeń 2013 - 20:21

Stawki dla spawaczy tzn ze co co ile tutaj daja za godzine czy mowisz o stawkach jakie trzeba wydac na kursy?

Offline #13 legionbjj

legionbjj

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 6
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 06 styczeń 2013 - 21:57

Chodzilo mi o to ile placa tutaj spawaczowi za prace

Offline #14 mmariola

mmariola

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 06 styczeń 2013 - 22:17

Z tego co sie orientujemy to w miare ładnie płacą ale sama nie wiem

Offline #15 mario73

mario73

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 10
  • Pip
  • 75 postów

Napisano 06 styczeń 2013 - 22:27

Teraz są stawki bardzo niskie nawet w Dublinie trochę więcej dają za tiga. ale i tak jest bardzo ciężko coś znaleźć .

PLka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.